Jesteś tutaj:Sport Nadchodzi VII Bieg Niepodległości
środa, 03 listopada 2021 15:17

Nadchodzi VII Bieg Niepodległości

 

Już za tydzień odbędzie się siódma edycja biegu, który będzie jednym z elementów obchodów Narodowego Święta Niepodległości

Tegoroczny bieg po będzie miał nieco inny przebieg ulicami miasta, niż poprzednie edycje tych zawodów. Sam start nastąpi tradycyjnie 11 listopada o godzinie 11.11, tuż po wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, zaraz przed uroczystościami mającymi miejsce na placu przykatedralnym. Do uczestnictwa w biało-czerwonych zmaganiach zgłosiło się około 450 biegaczy, którzy wyruszą ulicami miasta.

Tegoroczna trasa składa się z dwóch pętli o długości 4,3 km oraz jednej pętli 1,4 km, co łącznie daje dystans 10 km, z metą na gnieźnieńskim Rynku. Tam na każdego zawodnika który ukończy bieg, czekać będzie pamiątkowy medal.

- Gnieźnieński Bieg Niepodległości słynie z tego, że trasa jest wymagająca, więc i w tym roku o to zadbaliśmy. Leżące na siedmiu wzgórzach Gniezno sprawia, że 10 km dystans składa się z kilku podbiegów. Każdy biegacz planując trasę musi brać to pod uwagę, żeby odpowiednio rozłożyć swoje siły. Z drugiej strony zawodnicy mają okazję podziwiać uroki Pierwszej Stolicy Polski - mówił Andrzej Krzyścin, dyrektor biegu. - To świetna okazja, by w duchu patriotycznym, wspólnie odśpiewać hymn Rzeczypospolitej i oddać hołd tym, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce -  powiedział prezydent Tomasz Budasz. Sponsorem generalnym biegu została firma Olimp Maszyny Budowlane.

Bieg wystartuje na ul. Łaskiego i dalej poprowadzony będzie dwa razy na odcinku ul. Łaskiego - św. Wojciecha - Seminaryjna - Żuławy - Świętokrzyską - św. Jana - św. Wojciecha - Podgórna - św. Wawrzyńca - Słomianka - Cierpięgi - Łąkowa - Dalkoska - Strumykowa - wzdłuż wschodniego brzegu Jeziora Jelonek -  Łaskiego - Plac św. Wojciecha - Łaskiego, a po wykonaniu dwóch dużych pętli i jednej małej w ul. Tumską i na Rynek, gdzie znajdzie się meta.

Wszystkich mieszkańców Gniezna zachęcamy do przyjścia na trasę Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości i wspólnego kibicowania. Szczegóły wraz z regulaminem VII Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości dostępne są na stronie www.biegniepodleglosci.gniezno.pl oraz Facebooku biegu.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane