Jesteś tutaj:Sport Zachować status niepokonanych
piątek, 29 października 2021 07:53

Zachować status niepokonanych

  MKS PR
Zachować status niepokonanych źródło: MKS PR

Po ostatnich wysokich zwycięstwach w pojedynkach z MTS  Kwidzyn i AZS Poznań czas na kolejnego rywala, tym razem z województwa pomorskiego.

W najbliższą sobotę, MKS PR URBIS Gniezno podejmie w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki 7 drużynę  rozgrywek pierwszej ligi – SPR Arka Gdynia. Stawką meczu jest utrzymanie statusu niepokonanych.

Po wtorkowych zmaganiach w ramach wojewódzkich eliminacji Pucharu Polski, czas na powrót do rywalizacji ligowej. Przypomnijmy, że gnieźnianki wysoko wygrały z AZS Poznań 47:25 i awansowały do etapu centralnego. Tym razem rywalem podopiecznych trenerów Popek – Solarek będzie zajmujący 7 miejsce w tabeli I-ligowej grupy A – SPR Arka Gdynia. Drużyna znad Bałtyku ma na swoim koncie dwie przegrane na wyjazdach z KS Kościerzyną i SPR Pogoń Szczecin. W ostatnim meczu gdynianki odniosły drugie zwycięstwo. Na własnym boisku wygrany z Bukowsko-Dopiewskim KPR (29:21). Najwięcej bramek w tym spotkaniu zdobyła Marta Michalska. która trafiała siedmiokrotnie.

Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka obecnie zajmują w tabeli pierwszą pozycję z kompletem punktów. Gnieźnieńskie szczypiornistki po zwycięstwach z Samborem Tczew, SMS ZPRP II Płock, MTS Kwidzyn oraz AZS-em Poznań będą chciały utrzymać status niepokonanych. Niejako przetarciem było dla nich zwycięstwo w wojewódzkich  eliminacjach Pucharu Polski.

Najbliższego przeciwnika nie lekceważymy i tradycyjnie podchodzimy do spotkania bardzo skoncentrowani. Faworytkami meczu MKS PR URBIS Gniezno-SPR Arka Gdynia są gospodynie, jednak wszystko zweryfikuje parkiet. Liczymy na to, że doping gnieźnieńskich kibiców poniesie nas po kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Serdecznie zachęcamy do pojawienia się na trybunach hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki (ul. Sportowa 3). Początek sobotniego meczu zaplanowano na godzinę 19:00, a wstęp będzie możliwy od godz. 18:00 (wejście A, od strony boiska hokejowego).

Ceny biletów:

Normalny – 12 PLN
Ulgowy – 8 PLN (od 15 do 18 lat, studenci, seniorzy – osoby powyżej 65. roku życia)
Dzieci do 15. roku życia – GRATIS

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane