Jesteś tutaj:Sport MKS PR Urbis Gniezno wygrał wojewódzkie eliminacje Pucharu Polski
środa, 27 października 2021 11:26

MKS PR Urbis Gniezno wygrał wojewódzkie eliminacje Pucharu Polski

  MKS PR
MKS PR Urbis Gniezno wygrał wojewódzkie eliminacje Pucharu Polski źródło: MKS PR

W finale wojewódzkim Pucharu Polski MKS PR URBIS Gniezno podejmował także I-ligowy – AZS Poznań. Po dość jednostronnym widowisku zwycięstwo padło drużyna z Gniezna.

Przez  pierwsze 8 minut zmagań kibice mogli obejrzeć wyrównane spotkanie, toczące się bramka za bramką (4:4). Później przewagę bramkową zyskały gnieźnianki, które popełniamy zdecydowanie mniej błędów niż rywalki z Poznania. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem gospodyń 25:11.

Druga połowa to spokojne kontrolowanie wyniku i budowanie przewagi przez gnieznianki. Podopieczne trenera Roberta Popka o Romana Stolarka grały szybko, przytomnie w kontratakach, pomysłowo i skutecznie. Generalnie dla oka mecz mógł się podobać, bowiem było kilka akcji po któych ręce same składały się do oklasków. Ostatecznie MKS PR URBIS pokonał AZS Poznań 47:25 i awansował do dalszej rundy Pucharu Polski, na szczebel centralny.

MKS PR URBIS Gniezno – AZS Poznań 47:25

MKS PR URBIS Gniezno: Hoffmann, Cieślak, Konieczna – Kasprowiak (6), Siwka (7), Sawicka (4), Giszczyńska (4), Chojnacka (5), Kuriata (2), Kaczmarek (1), Nurska (7), Matysek (1), Świerżewska (5), Łęgowska (5).

AZS Poznań: Berus, Rzeszycka –  Sowa (8), Chełminiak, Sobańska (1), Kiełbasiewicz (1), Niziałek (10), Ławniczak (2), Dolacińska, Wosińska (1), Kaczanowska (2), Paliwoda M., Adamczak, Paliwoda J.

1 komentarz

  • Link do komentarza Kibic środa, 27 października 2021 16:58 napisane przez Kibic

    Gratuluję i życzę dalszych sukcesów :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane