Jesteś tutaj:Sport Na Łazienkach zainaugurowano sezon morsowania
niedziela, 24 października 2021 12:39

Na Łazienkach zainaugurowano sezon morsowania

 

Spora grupa gnieźnian oraz przyjezdnych pojawiła się w niedzielne południe na plaży Jeziora Winiary, by wspólnie wziąć udział w pierwszej, zimnej kąpieli rozpoczynającego się sezonu.

Królewskie Morsy Gniezno tradycyjnie w październiku, wraz z nastaniem chłodnej aury, zaprosiła wszystkich zainteresowanych do wspólnej zabawy. Na plaży popularnych Łazienek, które gwarne są szczególnie latem, tym razem pojawili się również pływacy, ale o wiele bardziej wytrwali.

Temperatura wody sięgająca około 9 stopni, była tylko zachętą do tego, by wziąć udział w rozpoczęciu sezonu morsowego. Wśród nich byli nie tylko gnieźnianie oraz mieszkańcy powiatu, ale także goście z odleglejszych miejscowości, m.in. Wrześni czy Gąsawy. Nie brakowało także kilku śmiałków, którzy po raz pierwszy zdecydowali się spróbować swoich sił (przynajmniej oficjalnie) we wspólnej kąpieli.

Jak można było się przekonać, podobnie jak i przy innych tego typu okazjach, zimno może być sprzymierzeńcem przy dobrej zabawie, czego świadkami było wielu spacerowiczów i morsowych kibiców, obecnych w tym czasie na "Łazienkach".

Już teraz morsy zachęcają do wspólnych kąpieli w kolejnych tygodniach oraz udziału w różnych okazjonalnych imprezach - Królewskie Morsy Gniezno.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza wilk wtorek, 26 października 2021 17:29 napisane przez wilk

    To pewnie morsy wybierają wakacje latem nad polskim Bałtykiem,nie ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane