Jesteś tutaj:Sport Pierwsza przeszkoda pokonana. MKS PR URBIS wygrywa w Dopiewie
czwartek, 14 października 2021 14:22

Pierwsza przeszkoda pokonana. MKS PR URBIS wygrywa w Dopiewie

MKS PR
Pierwsza przeszkoda pokonana. MKS PR URBIS wygrywa w Dopiewie fot. Bukowsko-Dopiewski KPR

Bardzo dobra gra w obronie i znakomita postawa w bramce Antoniny Cieślak, Dominiki Hoffmann i Darii Koniecznej – to było dziś kluczem do zwycięstwa nad Bukowsko-Dopiewski KPR. Wygraliśmy 36:15 (16:6) i mamy pierwsze zwycięstwo w eliminacjach wojewódzkich Pucharu Polski!

Pierwsza akcja gnieźnianek zakończyła się trafieniem Monika Łęgowskiej i już od tego momentu rezultat meczowy aż do końca spotkania był po stronie przejezdnych. Niski wynik po stronie gospodyń to bardzo uważna gra w obronie podopiecznych trenerów Robert Popka i Romana Solarka. W 21` minucie  miejscowe zdobyły czwarte trafienie i na tablicy widniało 4:11. Dobra gra w defensywie, podparta udanymi interwencjami, m.in. Oliwii Kuriaty sprawiły, że inicjatywa nadal należała do żółto-czarnych. Miejscowa drużyna nie mogła znaleźć sposobu na dobrze funkcjonującą obronę. Gnieźnianki grały pewną piłkę, postawiły mur w obronie, a w ataku wykorzystywały nadarzające się okazje. Końcówka pierwszej połowy to dominacja MKS PR URBIS Gniezno, które do przerwy wygrywał 16:6.

W drugiej połowie zespół z historycznej stolicy Polski podkręcił obroty, szczególnie w ataku, dzięki czemu powiększył przewagę nad rywalkami. Dziesięć minut przed końcem MKS PR URBIS wygrywał już 31:13 i stało się jasne, że pomiędzy tymi dwoma drużynami z Wielkopolski, więcej atutów leży po stronie gnieźnieńskiej. Końcówka upłynęła pod znakiem efektownego grania lidera I ligi Grupy A, co dało wygraną 36:15!

Kolejne spotkanie w ramach eliminacji wojewódzkich Pucharu Polski czeka z AZS Poznań. Pojedynek decydujący o awansie do centralnego szczebla rozgrywek odbędzie w ostatnim tygodniu października.

Bukowsko-Dopiewski KPR – MKS PR Urbis Gniezno 15:36 (6:16)

Bukowsko-Dopiewki KPR: Natalia Gogulska, Aleksandra Przebierała – Karolina Szczęsna (1), Kamilla Wiśniewska (1), Julia Korytowska (3), Daria Kaczmarek, Magdalena Dominiczak (2), Olga Lisiecka (1), Patrycja Pawlak (1), Gabriela Kowalewska, Joanna Korytowska, (2) Renata Perz, Agata Jaśkowiak (2), Ines Wosińska, Małgorzata Hanyż (2).

MKS PR URBIS Gniezno: Hoffmann,Cieślak, Konieczna – Kasprowiak (2), Siwka (1), Sawicka (3), Giszczyńska (3), Chojnacka (3), Wabińska (2), Schlabs, Kuriata (5), Kaczmarek (4), Nurska (6), Matysek (2), Świerżewska (1), Łęgowska (4).