Jesteś tutaj:Sport Joanna Sawicka nowym kapitanem MKS PR URBIS Gniezno
wtorek, 24 sierpnia 2021 12:32

Joanna Sawicka nowym kapitanem MKS PR URBIS Gniezno

  MKS PR
Joanna Sawicka nowym kapitanem MKS PR URBIS Gniezno źródło: MKS PR

Joanna Sawicka została mianowana przez trenerów Roberta Popka i Romana Solarka nowym kapitanem gnieźnieńskiego MKS PR URBIS.

Tym samym wychowanka klubu z pierwszej stolicy Polski przejęła tę funkcję od Martyny Bigoszewskiej-Jackowiak, która zakończył już swoją karierę.

– Joanna Sawicka to nasza najbardziej doświadczona seniorka. Najlepsza zawodniczka sprzed dwóch sezonów, która jest zarazem bardzo pomocna dla pozostałych koleżanek z drużyny oraz posiadająca spory autorytet wśród młodszych członków naszej drużyny. Uważam, że jest to znakomita kandydatura na kapitana naszego zespołu. Joasia przyjęła tę funkcję i bardzo się z tego powodu cieszymy – powiedział szkoleniowiec Roman Solarek.

– Bycie Kapitanem to ogromne wyróżnienie ale także duża odpowiedzialność. Dziękuję całej drużynie za świadomy wybór i zaufanie jakim mnie obdarzono. Postaram się spełnić oczekiwania zespołu i być dobrym łącznikiem między drużyną a trenerami i działaczami klubu. Bardzo wierzę w ten zespół i śmiało mogę powiedzieć, że z takim potencjałem jaki ma ta drużyna – bycie Kapitanem to wielki zaszczyt – dodała nowa pani kapitan MKS PR URBIS Gniezno.

Przypomnijmy, że Joanna Sawicka to zawodniczka, która po kilkumiesięcznej absencji na ligowych parkietach z powodów osobistych, zdecydowała się na przedłużenie kontraktu z MKS PR URBIS Gniezno. Umowa będzie obowiązywała przez dwa najbliższe lata. 38-letnia rozgrywająca to rodowita gnieźnianka. W przeszłości była zawodniczką klubów z Superligi – ze Szczecina i Gdańska. Wielokrotnie stawała na podium plebiscytu “Orzeł Gnieźnieńskiego Sportu”, aby w końcu w 2019 roku zgarnąć główne trofeum, czyli tytuł najlepszego sportowca Gniezna. W poprzednim sezonie doświadczona zawodniczka wystąpiła tylko w dwóch spotkaniach rozgrywek I ligi sześciokrotnie celnie trafiając do bramek rywalek.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane