Jesteś tutaj:Sport Zmiany w składzie MKS PR
środa, 28 lipca 2021 11:53

Zmiany w składzie MKS PR

  MKS PR (opr)

Okres letni to czas przetasowań w drużynach sportowych. Wiele z nich zachodzi w MKS PR Urbis Gniezno.

Jak informuje klub, w nadchodzącym sezonie w barwach MKS PR nie zobaczymy rozgrywającej Natalii Różewskiej, Martyny Racheli, prawoskrzydłowej Natalii Niedzielskiej oraz kapitan Martyna Bigoszewska-Jackowiak. Ta ostatnia po trzynastu sezonach gry obrotowa zamierza skupić się na pracy trenerskiej z drużyną MKS PR Gniezno, rocznik 2007 (młodziczka).

23-letnia Natalia Niedzielska już przed startem do poprzedniego sezonu nosiła się z zamiarem zakończenia kariery ze względu na problemy osobiste i zdrowotne. Niedzielska wystąpiła w 14 spotkaniach ligowych, zdobywając 8 bramek. To 100 wynik w klasyfikacji strzelczyń I ligi grupy A. Natalia Różewska po dwóch lata wznowienia swojej przygody z piłką ręczną postanowiła skupić się na pracy zawodowej i nabywaniu nowych umiejętności. Martyna Rachela zdecydowała zakończyć swoją przygodę z piłką ręczną. 

Jak poinformował MKS PR z klubem swój kontrakt przedłużyła Milena Kaczmarek o dwa lata. Wychowanka UKS GOSiR Dopiewo, który aktualnie nosi nazwę Bukowsko-Dopiewski KPR, to skrzydłowa młodego pokolenia, która miała okazję zaprezentować się na parkietach PGNiG Superligi i sprawdzić się na tle bardziej doświadczonych rywalek. W klubie pozostanie nadal na bramce Daria Konieczna - przedłużyła swój angaż na kolejne dwa sezony. 

Do pierwszego zespołu MKS PR URBIS Gniezno sukcesywnie włączane są młode wychowanki naszego klubu. W kadrze na zbliżający się sezon zobaczymy aż sześć przedstawicielek najmłodszego pokolenia. Po Alwin, Cieślak i Schlabs w drużynie prowadzonej przez sztab szkoleniowy w osobach trenerów Roberta Popka i Romana Solarka znalazły się także Paulina Musiał, Maria Tanaś i Weronika Wabińska. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane