Jesteś tutaj:Sport Zmagali się w wieloboju atletycznym
wtorek, 15 czerwca 2021 17:49

Zmagali się w wieloboju atletycznym

  mn

W minioną niedzielę odbył się I Ogólnopolski Wielobój Atletyczny Instytutu Sportu i Nauki w hali widowiskowo-sportowej w Zdziechowie.

Dzieci w wieku od 7 - 12 lat brały udział w konkurencjach sprawnościowych m.in. biegi, skoki czy rzuty oraz w konkurencjach technicznych: rwanie i/lub podrzut, które oceniane były w systemie punktowym. Udział wzięło 7 klubów: AP ISiN Mnichowo, LKS Budowlani-Całus Nowy Tomyśl, GTA Chrobry Gniezno, DAP Chrobry Gniezno, GKS Zamek Gołańcz, Copal Trzcianka oraz AKS Myślibórz. Sklasyfikowanych zostało 64 uczestników, którzy współzawodniczyli w grupach do 10 i 12 lat, w kat. dziewcząt i chłopców.

W klasyfikacji końcowej Wieloboju miejsca zajęli;

  1.  LKS Budowlani-Całus Nowy Tomyśl,
  2.  GKS Zamek Gołańcz,
  3.  AKS Myślibórz.

W klasyfikacji "Najsprawniejsza drużyna", w której sumowano punkty wszystkich sklasyfikowanych zawodników z danego klubu w konkurencjach sprawnościowych zajęci:

  1.  DAP Chrobry Gniezno,
  2.  LKS Budowlani-Całus Nowy Tomyśl,
  3.  GKS Zamek Gołańcz.

Celem organizacji Wielobojów Atletycznych jest promocja szkolenia wszechstronnego na początkowym etapie przygody dziecka ze sportem.

Organizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu Gminy Gniezno, Instytutu Sportu i Nauki, GTA Chrobry Gniezno i prywatnym partnerom firmie Andar Białobrzyccy, Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Michał Stosio, którzy ufundowali upominki dla wszystkich uczestników oraz licznemu gronu wolontariuszy. Zwycięzcom nagrody wręczyła m.in. wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka. Najlepszym serdecznie gratulujemy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane