Jesteś tutaj:Sport Dobre rezultaty gnieźnieńskich triathlonistów
wtorek, 15 czerwca 2021 08:00

Dobre rezultaty gnieźnieńskich triathlonistów

mnopr
Dobre rezultaty gnieźnieńskich triathlonistów zdjęcie nadesłane

Sportowcy z Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Triathlonu oraz Gnieźnieńskiego Towarzystwa Triathlonowego, brali udział w zawodach w Lusowie.

W minioną sobotę w Lusowie koło Tarnowa Podgórnego odbywały się zawody triathlonowe w sztafecie, w których wzięło udział blisko 400 sportowców z całego kraju. Tegoroczna edycja po raz drugi odbyła się w formule rolling-start (start ze stref czasowych, w kilkuosobowych grupach), co istotnie wpłynęło na komfort pierwszej triathlonowej konkurencji.

W zawodach wzięli udział reprezentanci GST TriEagle Team, którzy w sztafetach zajęli 1 i 2 miejsce. Ponadto Agata Zachwieja zajęła 3 miejsce w klasyfikacji open, Bartek Majorczyk 3 miejsce w M20, a ich trener Tomek 2 miejsce w M40. 3 miejsce w zawodach sztafetowych zajęli także zawodnicy GTT Diament Budex Gniezno w składzie Maciej Tomaczak (pływanie), Jakub Budzyński (rower) i Antoni Piotrowski (bieg).

13 czerwca w Ślesinie w Garmin Iron Triathlon pierwsze miejsce zajął Wojciech Stefański w kategorii w M20 i jednocześnie znalazł się w pierwszej dziesiątce.