Jesteś tutaj:Sport MKS PR Gniezno z awansem do Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych
środa, 02 czerwca 2021 08:20

MKS PR Gniezno z awansem do Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych

  MKS PR
MKS PR Gniezno z awansem do Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych źródło: MKS PR

MKS PR Gniezno ukończył trzydniowe zmagania w ramach 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorek na drugim miejscu. Na zakończenie rozgrywek ekipa prowadzona przez trenerów Roberta Popka wygrała z SMS Zagłębie Lubin 36:25 (21:12). Gnieźnianki, dzięki temu zwycięstwu, a także pomyślnemu na naszą korzyść wynikowi ze starcia UKS Varsovia Warszawa z SPR Sośnica Gliwice awansowały do finału Mistrzostw Polski!

Ekipa z naszego miasta rozpoczęła turniejowe zmagania od falstartu – w pierwszym meczu przegrała z UKS Varsovią Warszawa 35:31. To była bolesna porażka, ale nie przekreślała szans gospodyń na awans do kolejnej fazy. W sobotę gnieźnieńskie szczypiornistki zrehabilitowały się za to niepowodzenie, pokonując SPR Sośnicę Gliwice 25:24. Kluczowym pojedynkiem w kontekście walki o awans był mecz MKS PR Gniezno – SMS Zagłębie Lubin. Gnieźnianki wiedząc jaka jest stawka tego pojedynku wytrzymały presję i powtórzyły wynik z 1/16 finału, gdy w Szczecinie wysoko wygrały z „Miedziowymi”.

Sobotnia konfrontacja zespołu z pierwszej stolicy Polki z Lubinem dostarczyła zgromadzonym kibicom ogromu wrażeń.Tylko przez pierwsze pięć minut utrzymywał się wynik na bliskim kontakcie. Seria pięciu bramek, w tym czterech Marty Łachowskiej, pozwoliły odskoczyć Mistrzyniom Wielkopolski. Łachowska w kolejnych minutach kontynuowała kapitalną i przede wszystkim skuteczną grę. Dzięki m.in.jej udanym kontratakom (12 bramek) to podopieczne trenera Roberta Popka prowadziły po pierwszej połowie 21:12.

Na początku drugiej partii przestój lubinianek był kontynuowany. MKS PR Gniezno spokojnie kontrolował przebieg meczu i nie pozwolił rywalkom zbliżyć się na różnicę pozwalającą myśleć o urwaniu punktów gnieźnankom. Sytuacja zaczęła się robić coraz trudniejsza dla naszych rywalek, które ostatecznie na tym etapie zmagań nie wygrały ani jednego spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 36:25 i MKS PR Gniezno musiał poczekać na rezultat ostatniego spotkania turnieju.

W nim gospodynie – SPR Sośnica Gliwice bardzo wysoko uległy Varsovii Warszawa aż 27:42. To właśnie drużyna z stolicy Polski zwyciężyła gliwicki turniej, wyprzedzając w końcowej klasyfikacji MKS PR Gniezno (miejsce również premiowane awansem), SPR Sośnicę Gliwice oraz SMS Zagłębie Lubin.

Po zakończeniu spotkania wszystkie drużyny zostały uhonorowane podarunkami i pamiątkowymi statuetkami. W kierunku kibiców popłynęły natomiast słowa podziękowania i uznania za stworzenie wspaniałej atmosfery podczas trzydniowego turnieju.

MKS PR Gniezno: Bober, Cieślak – A. Stręk, Łachowska (15), Nowak (7), Schlabs, Wabińska (1). K. Stręk, Brząkała, Piotrowska, Śmigowska (3), Szymańska, Musiał (5), Tanaś (1), Skoczeń (4).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane