Jesteś tutaj:Sport MKS PR II chce zakończyć sezon ze zwycięstwem
środa, 26 maja 2021 14:12

MKS PR II chce zakończyć sezon ze zwycięstwem

  MKS PR
MKS PR II chce zakończyć sezon ze zwycięstwem źródło: MKS PR

Piłkarki ręcznej KaPi Meble MKS PR II Gniezno podejmą w hali przy ul. Sportowej 3, drużynę MKS Victoria Świebodzice. Dzięki poluzowaniu obostrzeń spotkania będą mogli obejrzeć kibice! Niestety, będzie to ostatni mecz naszych rezerw w sezonie 2020/2021.

Z racji otwarcia trybun na halach sportowych, na tym spotkaniu zasiądą kibice. Obecne obostrzenia dają nam możliwość 50% widowni. Co ważne, zarząd klubu MKS PR Gniezno w ramach podziękowań za tegoroczne wsparcie kibiców postanowił, że wstęp na to spotkanie będzie bezpłatny. Przy okazji meczu, we współpracy z Królewskim Sercem, zbierane będą środki pieniężne dla Olgi Miśkiewicz z Kiszkowa. 14-miesięczna dziewczynka cierpi na rdzeniowy zanik mięśni – SMA. Koszt terapii genowej to dwa miliony dolarów, a czasu na zebranie tej horrendalnej kwoty jest coraz mniej. Dla kibiców, którzy tego dnia zapełnią halę im. Mieczysława Łopatki, poza daniem dnia – meczem piłki ręcznej, przewidziano także inne atrakcje i niespodzianki, w tym m.in. do wygrania będzie 5 biletów na kolejny mecz żużlowy podarowanych przez klub GTM Start Gniezno.

Po przegranej z MKS Zagłębiem II Lubin gnieźnieńskie szczypiornistki zajmują czwarte miejsce w tabeli drugiej ligi i niezależnie od wyniku ostatniego pojedynku na tej pozycji zakończą drugoligowe rozgrywki. Niedzielny rywal MKS-u, Victoria Świebodzice jest na miejscu siódmym z 22 punktami, a filarem tej drużyny jest Paulina Wojda (157 trafień) – niezagrożona liderka klasyfikacji strzelczyń. Najskuteczniejszymi zawodniczkami z pierwszej stolicy Polski są: Agata Alwin (obecnie 61 gole, 20 miejsce w klasyfikacji strzelczyń) i (52 gole, 29 miejsce), a także Martyna Dolacińska (43 gole, ale wzięła udział tylko w 8 spotkaniach), która ponownie wesprze drugi zespół swoją grą. 20-letnia rozgrywająca była najbardziej bramkostrzelną zawodniczką w ostatnim domowym pojedynku z rezerwami Zagłębia. Przy jej nazwisko znalazło się 7 trafień. Poza wspomnianą Dolacińską na parkiecie zobaczymy także pozostałe dziewczyny z I zespołu, dla których będzie to możliwość osobistego pożegnania się z kibicami w tym sezonie.

Pierwsze starcie pomiędzy obydwoma zespołami zakończyło się zwycięstwem gnieźnianek (28-26). We wspomnianym spotkaniu prym wiódł duet Dolacińska-Musiał, przy wsparciu Śmigowskiej i Wabińskiej. Wspomniane piłkarki ręczne razem zdobyły 20 goli. Z ekipy Victorii największe zagrożenie stanowiły Wojda i Kołodziej (prawie 70 % trafień).

Spotkanie pomiędzy KaPi Meble MKS PR II Gniezno a MKS Victoria Świebodzice odbędzie się w niedzielę, 30 maja o godz. 17:00 w hali im. Mieczysława Łopatki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane