Jesteś tutaj:Sport Dobre wyniki gnieźnieńskich triathlonisów
poniedziałek, 17 maja 2021 13:51

Dobre wyniki gnieźnieńskich triathlonisów

 
Dobre wyniki gnieźnieńskich triathlonisów źródło: GST

W miniony weekend w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Triathlonie 2021. Na podium w swoich kategoriach stanęło dwóch gnieźnian.

W sobotę odbyły się ogólnopolskie zawody triathlonowe o Puchar Polski oraz Mistrzostwo Polski, organizowane przez Polski Związek Triathlonu oraz Śląski Okręgowy Związek Triathlonu. Na zmagania te składało się 300 metrów pływania, 8 kilometrów jazdy rowerem oraz 2,2 kilometra biegu. 

W Mistrzostwach Polski w Triathlonie Age-Group w kategorii K55-59 pierwsze miejsce wywalczyła Aleksandra Kowalczyk z Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Triathlonowego. W kategorii M18-24 drugie miejsce zdobył Wojciech Stefański - również z GST. Dariusz Kowalczyk w kategorii M55-59 zajął czwarte miejsce. 

Dobrze radzili sobie młodzi reprezentanci GST, którzy startowali w kategoriach juniorskich oraz młodzików, zajmując różne miejsca w swoich klasyfikacjach. 

Tym samym zawodnicy Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Triathlonowego mają już na swoim koncie cztery medale Mistrzostw Polski, zdobytych tylko w tym roku. Sportowcy nie zwalniają jednak tempa i zamierzają startować w kolejnych zmaganiach.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane