Jesteś tutaj:Sport Były emocje, ale do pełnej puli nieco zabrakło
poniedziałek, 10 maja 2021 08:18

Były emocje, ale do pełnej puli nieco zabrakło

MKS PR

Zgodnie z przewidywaniami, sobotnie spotkanie pomiędzy KS Kościerzyna i MKS-em PR URBIS Gniezno dostarczyły ogromu emocji. Było ostro, zacięcie i kontrowersyjnie. Po niezwykle wyrównanej walce mecz zakończył się remisem po 24, a w konkursie rzutów karnych lepsze okazały się gospodynie (4:2).

Spotkanie od samego początku trzymało w napięciu. Gra toczyła się bramka za bramkę, choć ostatnie 10 minut lepiej wykorzystały gnieźnianki. Premierowa odsłona sobotniego starcia zakończyła się 10:13. Szkoda dwóch niewykorzystanych rzutów karnych Moniki Łęgowskiej (2 minuta) i Marty Giszczyńskiej (9 minuta).

Druga połowa to szybka riposta miejscowych, które poprawiły ofensywę. Lepiej wykorzystały czas na przerwę i po siedmiu minutach gry wysforowały się na jednobramkowe prowadzenie. I znów zaczął się okres bardzo wyrównanej i emocjonującej batalii. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Nie brakowało gry na pograniczu fauli i brutalnych zagrań. Z boiska za trzecie dwuminutowe wykluczenie parkiet musiała opuścić Martyna Matysek. Były nerwy i ambitna walka do samego końca. Końcówka to prawdziwa wojna. Na trzy minuty przed końcem gnieźnianki doprowadziły do remisu (22:22), aby w kolejnej minucie objąć dwubramkowe prowadzenie. Wszystko wskazywało na to, że MKS PR URBIS wygra to spotkanie. Ostatecznie ostatnie 120 sekund gry lepiej rozegrały podopieczne Dariusza Męczykowskiego i w zasadzie równo z końcową syreną Klaudia Jagiełło doprowadziła do remisu 24:24.

O wygranej zadecydował konkurs rzutów karnych. Tutaj górą zdecydowanie były zawodniczki z Kościerzyny. Gnieźnianki pomyliły się dwa razy i to zadecydowało o przegranej 2:4.

Był to ostatni mecz sezonu 2020/21. Najprawdopodobniej MKS PR URBIS Gniezno skończy go na trzecim miejscu w tabeli I ligi kobiet gr. A. Wszystkim kibicom, którzy dopingowali nas podczas transmitowanych spotkań serdecznie dziękujemy!

KS Kościerzyna – MKS PR URBIS Gniezno 24:24 (10:13)

KS Kościerzyna: Bielak – Wtulich (5), Moskal (3), Gawron (5), Jagiełło (2), Naumczyk (3), Kucharska (3), Żmijewska (3), Fesdorf.

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak, Konieczna (1) – Kasprowiak (4), Niedzielska, Siwka, Giszczyńska (2), Chojnacka (3), Dolacińska (1), Bigoszewska-Jackowiak (4), Rachela, Kaczmarek (5), Matysek (1), Łęgowska (3).

źródło: MKS PR