Jesteś tutaj:Sport Niemoc poznanianek w derbach Wielkopolski
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 08:32

Niemoc poznanianek w derbach Wielkopolski

MKS PR
Niemoc poznanianek w derbach Wielkopolski archiwum redakcji

Emocjonujący przebieg do przerwy, jednostronny po niej. Takie było derbowe spotkanie MKS PR URBIS Gniezno z Innline AZS Poznań. Gnieźnianki rozgromiły we własnej hali rywalki 29:14, głównie dzięki koncertowej grze w drugiej części.

Mecz od pierwszych minut układał się pod dyktando gospodyń, które skutecznie wykorzystywały dziurawą obronę oraz niemoc bramkarki Innline AZS Poznań. Miejscowe spokojnie budowały przewagę, czego efektem było prowadzenie 6-2 po 12 minutach gry. Poznanianki zwarły jednak szeregi i mozolnie odrabiały straty (9:7 w 27` gry).

Po przerwie MKS PR URBIS podkręcił tempo, w ataku brylowała zaś Martyna Matysek, która zakończyła z dorobkiem 6 trafień. Gnieźnianki z łatwością rozbijały defensywę poznanianek i już w 47 minucie podopieczne trenerów Popka i Solarka prowadziły 23:10. Rywalki opadły z sił, a w całej drugiej połowie tylko pięciokrotnie trafiły z akcji. W końcówce spotkania sztab szkoleniowy wpuścił na boisko zmienniczki i okazję do ligowego debiutu w pierwszej drużynie otrzymały szesnastolatki – Weronika Wabińska i Paulina Musiał. Gnieźnianki w obu tegorocznych meczach z Innline wygrały różnicą 15 bramek.

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Konieczna – Wabińska, Kasprowiak (5), Niedzielska (1), Siwka, Giszczyńska (5), Musiał, Chojnacka (5), Dolacińska (2), Bigoszewska-Jackowiak (1), Różewska, Rachela (bez wyjścia), Kaczmarek (2), Matysek (6), Łęgowska (7).