Jesteś tutaj:Sport V Piłkarski Turniej Dzieci „Gramy z WOŚP”
poniedziałek, 01 lutego 2021 08:09

V Piłkarski Turniej Dzieci „Gramy z WOŚP”

  mn
V Piłkarski Turniej Dzieci „Gramy z WOŚP” fot. Natalia Sułek/ zdjęcie nadesłane

„Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy” – pod taką nazwą organizowana została na nowej Hali Widowiskowo – Sportowej im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie w dniu 31 stycznia 2021r. V edycja Piłkarskiego Turnieju Dzieci rocznika 2011/12.

Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry-Gniezno” wspólnie z Klubem Sportowym Mieszko Gniezno, Gnieźnieńskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Urzędem Miejskim w Gnieźnie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gniezna Pana Tomasza Budasza. Zgodnie z założeniami w imprezie udział wzięło 10 drużyn a zaproszenie na turniej przyjęły zespoły z Kościana, Konina, Wągrowca, Mieściska , Żydowa, Niechanowa i miasta Gniezna. Drużyny rywalizowały ze sobą w dwóch grupach A i B systemem „każdy z każdym”.

W klasyfikacji końcowej zespoły uplasowały się na następujących miejscach: I miejsce – Akademia Reissa I Kościan, II miejsce – Pelikan Niechanowo, III miejsce MKS Mieszko Gniezno zaś na pozostałych miejscach uplasowały się następujące zespoły: Akademia Reissa II Kościan, Fara Pelikan Żydowo, Calcio Wągrowiec, Górnik Konin, Chrobry-Gniezno I, Sokół Mieścisko, Chrobry-Gniezno II. Wszystkie zespoły otrzymały okolicznościowe puchary ufundowane przez Prezydenta Gniezna oraz pamiątkowe medale i upominki rzeczowe. zespołów turnieju otrzymało okolicznościowe puchary, medale i upominki rzeczowe. Prowadzona była także klasyfikacja indywidualna w której „najlepszym zawodnikiem” turnieju został Marcel Skórzanek – AP Reissa Kościan, „najlepszym bramkarzem” okazał się Jakub Zych – Chrobry-Gniezno zaś „królem strzelców” Michał Graczyk – Fara Pelikan Żydowo zaś „najmłodszym” zawodnikiem turnieju okazał się Michał Półtorans z Chrobry-Gniezno.

Zwycięzcy klasyfikacji indywidualnych otrzymali okolicznościowe statuetki i upominki rzeczowe. Wręczenia upominków dokonali: Prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry-Gniezno”, Marek Lisiecki – zastępca Dyrektora GOSiR – Prezes MKS Mieszko Gniezno i Dariusz Śmiałowski – wiceprezes SKFiT „Chrobry-Gniezno” – główny trener Dziecięcej Akademii Piłkarskiej. Serdeczne podziękowania za udział w imprezie i sportowe pozdrowienia od Prezydenta Miasta Gniezna do uczestników turnieju skierował Stanisław Dolaciński – przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Rady Miasta Gniezna.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane