Jesteś tutaj:Sport Gnieźnieńskie morsy ponownie weszły na Śnieżkę
niedziela, 06 grudnia 2020 20:20

Gnieźnieńskie morsy ponownie weszły na Śnieżkę

 

Mimo dojmującego, zimnego wiatru, który niejednego zmusiłby do pozostania w schronisku, grupa gnieźnieńskich morsów po raz kolejny w historii weszła na śnieżkę w nietypowych na te warunki strojach.

O tym, że przed Królewskimi Morsami Gniezno nie ma rzeczy niemożliwych do osiągnięcia w warunkach zimowych, niejednokrotnie wielu mogło się już przekonać na Łazienkach. Kąpiele w wodzie od 10 stopni na plusie do nurkowania w przeręblach podczas silnych mrozów w Jeziorze Winiary to już tradycja. Od pewnego czasu jest nią też zdobywanie Śnieżki w "skąpych" jak na te warunki strojach. Na trzecią edycję wyprawy z Grodu Lecha wyruszyło 21 uczestników.

W niedzielne południe grupa gnieźnieńskich morsów, która zdecydowała się na wyruszenie w kierunku najwyższego szczytu Karkonoszy, napotkała na swojej trasie warunki, które były dla nich prawdziwym testem. Porywisty wiatr, jaki występował tego dnia w górach, nie zmusił części z nich do rezygnacji z przedsięwzięcia, a tylko motywował do dalszej wspinaczki. Choć nie było to wejście w "samych szortach", to jednak grupa ośmiu najbardziej wytrwałych morsów zameldowała się w godzinach popołudniowych na wysokości 1603 metrów. Gratulujemy!

1 komentarz

  • Link do komentarza Kibic poniedziałek, 07 grudnia 2020 14:08 napisane przez Kibic

    Gratuluję i podziwiam. Patrząc na zdjęcia już się trzęsę, a wy jak w środku lata

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane