Jesteś tutaj:Sport Morsy „spontanicznie” zainaugurowały sezon
niedziela, 08 listopada 2020 12:45

Morsy „spontanicznie” zainaugurowały sezon

 

Z zachowaniem dystansu, bez dodatkowych atrakcji, ale za to jak zawsze z uśmiechem - gnieźnieńscy miłośnicy kąpieli w zimnej wodzie rozpoczęli sezon pływacki.

Oficjalnie wydarzenie związane z inauguracją sezonu kąpielowego zostało odwołane. Mimo to, o umówionym pierwotnie czasie na plaży Jeziora Winiary pojawiło się kilkudziesięciu śmiałków, którzy zdecydowali się tego dnia wykąpać w wodzie mającej temperaturę 10 stopni. 

Spontanicznie, bez wspólnej rozgrzewki, z dystansem od innych w południe weszli do wody, by w ten sposób kontynuować coroczną tradycję i jednocześnie promować zdrowy tryb życia, uodparniając się na nadchodzące zimne miesiące.

Przypomnijmy iż zgodnie z przepisami zawartymi w rozporządzeniu, noszenie maseczek nie obowiązuje na plaży, a także w parku, którego część stanowi Jezioro Winiary. Mimo to na miejscu pojawiła się także wezwana policja, jednak funkcjonariusze po krótkiej rozmowie z jedną z osób i zapoznaniu się z przebiegiem wydarzenia, udali się w dalszą drogę.

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane