Jesteś tutaj:Sport 3 punkty pojechały do Środy Wielkopolskiej
niedziela, 23 sierpnia 2020 12:15

3 punkty pojechały do Środy Wielkopolskiej

mn
3 punkty pojechały do Środy Wielkopolskiej archiwum redakcji

W ramach 4 kolejki 3 ligi grupy 2 w Gnieźnie zmierzyły się ekipy MKS Mieszko Gniezno oraz Polonii Środa Wielkopolska. Oba zespoły przystępowały do meczu w zgoła odmiennych nastrojach. Poloniści liderowali w tabeli, podopieczni trenera Bekasa znajdowali się na drugim biegunie tabeli.

Przyjezdni co nie było zaskoczeniem od początku spotkania atakowali, czego efektem była bramka na 0:1, której autorem był Damian Buczma. Nie minęło 5 minut a przy Strumykowej było już 0:2. Tym razem na listę strzelców wpisał się Adam Borucki. Mimo ambitnej postawy Mieszkowców, to Poloniści prowadzili grę. W 19 minucie były piłkarz MKS Mieszko Gniezno Krzysztof Biegański skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Benedykcińskiego i mieliśmy 0:3. Przed przerwą padły jeszcze 2 bramki. W 39 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Biegański, a sporo w tej bramce zasługi bramkarza Mieszko, który pomógł piłce wpaść do
bramki. Rozluźnienie w drużynie gości spowodowało iż Mieszkowcy śmielej rozgrywali piłkę pod polem karnym Polonistów czego efektem była bramka Jakuba Hoffmanna na 1:4.

W przerwie spotkania trener Bekas dokonał zmiany w bramce, za Benedykcińskiego wszedł Wożniak, który dał dobrą zmianę. W drugiej połowie kibice zgromadzeni przy Strumykowej mogli oglądać inny zespół Mieszko. Gospodarze podeszli wyżej, złapali wysoki pressing i ambitnie poczynali sobie na połowie rywala. Efektem była mniejsza przewaga Polonistów. W 67 minucie "przebijankę" w polu karnym Mieszko wykorzystał najbardziej doświadczony gracz Polonistów - Henriquez i na tablicy zrobiło się 1:5.

Mieszkowcy stwarzali okazje, przedzierali się pod pole karne rywala i stwarzali sobie okazje do strzelenia bramek to Polonisci zakończyli mecz z rezultatem 1:6, gdyż na listę strzelców w 83 minucie wpisał się Górzyński.

Polonia zainkasowała 3 punkty, pozostając tym samym na miejscu lidera rozgrywek. Piłkarze MKS Mieszko Gniezno zdobyli... 91 minut bezcennego doświadczenia.

Gościa zameldowali się w Gnieźnie w składzie: Mateusz Janczar, Adam Borucki, Damian Buczma, Szymon Zgarda, Krystian Pawlak, Jędrzej Kujawa, Kacper Nowak, Krzysztof Bieganski, Wojciech Onsorge, Oskar Kozlowski, Luis Alfonso Henriquez Ledezma Rezerwowi: Przemysław Frackowiak, Piotr Wujec, Tomasz Ceglewski, Michał Górzyński, Szymon Sobkowiak, Damian Słabikowski, Adrian Szynka. Trener: Kapuscinski Krzysztof.

Gospodarze: Łukasz Benedykciński, Jakub Jandy, Kacper Tomaszczak, Jakub Hoffmann, Michał Mól, Filip Silski, Dawid Urbaniak, Miłosz Brylewski, Nikodem Matuszak, Benjamin Bednarz, Szymon Klimacki. Rezerwowi: Jakub Wozniak, Łukasz Bogajewski, Filip Fiborek, Hubert Walerjańczyk, Nikodem Szocinski, Szymon Frąckowiak, Mikołaj Hajdacz. Trener: Mariusz Bekas.

Rozjemcą spotkania był: Sędzia Główny: Piotr Pazdecki. Asystent: Mateusz Myziak. Asystent: Jakub Popławski.