Jesteś tutaj:Sport Inauguracja nie pomyśli Mieszka
niedziela, 09 sierpnia 2020 20:35

Inauguracja nie pomyśli Mieszka

mn

W pierwszym domowym meczu nowego sezonu III ligi Mieszko Gniezno podejmował lokalnego rywala – Nielbę Wągrowiec.

Obie drużyny zaczęły sezon od przegranych, więc każdy chciał coś udowodnić w tym meczu, jednak ponad trzydziestostopniowy upał nie ułatwiał tego zadania. Od środka zaczęli goście, którzy już w szóstej minucie wyszli na prowadzenie po strzale Jakuba Kubińskiego. Kolejne minuty to budowanie przewagi przez przyjezdnych, które zaowocowało bramką w 20 minucie. Na listę strzelców tym razem wpisał się Przemysław Lisiecki. W 32 minucie Mieszko mógł zdobyć bramkę kontaktową za sprawą Mikołaja Hajdacza, który wygrał pojedynek z Tomaszem Bzdęgą i ładnie dośrodkował piłkę w pole karne, niestety nikt nie wykończył akcji. W 38 minucie Jakub Kubiński ponownie wpisał się na listę strzelców i Nielba prowadziła już 3:0.

W końcówce nieszczęśliwie głowami zderzyli się Kacper Zimmer i Łukasz Iskrzyński. Obaj zawodnicy po opatrzeniu przez służby medyczne zostali zmienieni przez Nikodema Matuszaka i Mikołaja Ortyla. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się Jacek Figaszewski i po 45 minutach mieliśmy wynik 0:4

W drugiej części spotkania biało-niebiescy powoli zaczęli dochodzić do głosu, czego efektem był rzut karny dla Gnieźnian. Do piłki podszedł Miłosz Brylewski, ale jego strzał wybronił Dawid Kołodziejczak. W 69 minucie golkipera Mieszka pokonał Bartłomiej Burman dając Nielbie prowadzenie 5:0. Później gra przeniosła się na środek pola, aż do 87 minuty, kiedy na dla przyjezdnych trafił Tomasz Bzdęga. Jak się okazało, była to ostatnia bramka w tym meczu, Mieszko Gniezno uległ Nielbie Wągrowiec 0:6

Mieszko: Łukasz Benedykciński, Jakub Jandy, Kacper Tomaszczak (Michał Mól), Jakub Hoffmann, Kacper Zimmer (Nikodem Matuszak), Łukasz Bogajewski (Nikodem Szociński), Filip Fiborek (Hubert Walerjańczyk), Dawid Urbaniak, Miłosz Brylewski, Mikołaj Hajdacz, Szymon Klimacki. Nielba: Dawid Kołodziejczak, Rafał Leśniewski (Adrian Marchel), Mateusz Sporek, Tomasz Bzdęga, Jacek Figaszewski, Przemysław Lisiecki, Bartłomiej Burman, Łukasz Iskrzyński (Mikołaj Ortyl), Mateusz Rozmarynowski, Jakub Kubiński (Mateusz Kaczor), Michał Steinke. Widzów: 250