Jesteś tutaj:Sport Orzeł Gniezno pokonał wicemistrza Polski
niedziela, 05 lipca 2020 13:55

Orzeł Gniezno pokonał wicemistrza Polski

 

Po bardzo emocjonującym i wyrównanym spotkaniu, zawodnicy gnieźnieńskiego Orła pokonali dziś na swoim torze MS Śląsk Świętochłowice.

To starcie na małym torze przy ul. Parkowej zapowiadało się jako prawdziwy hit tego sezonu i rzeczywiście takim się on okazał. Na owalu spotkali się gospodarze miejsca - Aseko Orzeł Gniezno wraz z gośćmi przybyłymi z Górnego Śląska. Rywale z odległych Świętochłowic to ubiegłoroczni wicemistrzowie Polski, dlatego też spotkanie zapowiadało się jako wyjątkowo "gorące". 

O tym, że licznie zebrani kibice mogli liczyć na wyjątkowo dobry mecz, przekonać się można było już po pierwszych biegach. Niemal od samego początku zmagania były bardzo wyrównane. Co prawda w wielu przypadkach punktacja każdego z nich ustalała się w zasadzie już po starcie, to jednak nikt nie myślał o łatwym oddawaniu wygranej. Zaciętość zmagań była tak duża, że obie drużyny w zasadzie do samego końca próbowały wydrzeć sobie zwycięstwo - po 10 biegach wynik wynosił 51:49 dla gospodarzy, a przed nominowanymi był remis 60:60.

Ostatecznie to gnieźnianie okazali się triumfatorami niedzielnego spotkania, zwyciężając ze Śląskiem Świętochłowice 75:72. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane