Jesteś tutaj:Sport Gnieźnianka weszła na Kasprowy Wierch w... szortach
poniedziałek, 17 lutego 2020 11:09

Gnieźnianka weszła na Kasprowy Wierch w... szortach

 
Honorata Rakowska (pierwsza z prawej) Honorata Rakowska (pierwsza z prawej) zdjęcie nadesłane

Na wyjątkowy wyczyn zdecydowała się grupa śmiałków z całej Polski, wśród których była gnieźnianka. Ekipa wspólnie weszła na jeden ze szczytów w Tatrach w szortach.

Dwudziestu śmiałków, którzy w minioną sobotę zjechali się do Zakopanego z całego kraju, spotkało się u podnóża Kasprowego Wierchu. Nie byłoby w tym może jeszcze nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pojawili się tam w raczej skąpych (jak na panujące warunki pogodowe) strojach - choć z odpowiednim obuwiem. Warunkiem uczestnictwa w wyprawie było dobre przygotowanie się do trudnych warunków górskich oraz wystawienia ciała na mróz.

- Pierwszym zdobytym w szortach szczytem była tradycyjnie Śnieżka. Wówczas pojawił się pomysł, by zmierzyć się z jakimś bardziej wymagającym celem. Jedną z propozycji był Kasprowy Wierch. Trzygodzinna wędrówka była wymagająca pod względem kondycyjnym i wydolnościowym. Zadanie utrudniała dwumetrowa pokrywa śnieżna oraz niska temperatura. Od połowy drogi szlak był całkowicie zasypany - przyznała Honorata Rakowska, gnieźnianka, która także weszła na szczyt w minioną sobotę. Jak dodała, do wyprawy przygotowywała się od dłuższego czasu: - Było to przede wszystkim uodparnianie ciała na zimno poprzez lodowe kąpielowe w specjalnie przygotowanych lodówkach oraz wzmacnianie kondycyjne - mówiła, nie kryjąc radości z tego osiągnięcia.

Pierwsi uczestnicy zdołali na Kasprowy Wierch dotrzeć w czasie 2 godzin i 20 minut. Dodać należy iż w drodze na szczyt, poza śniegiem, wchodzący musieli się także zmagać z temperaturą odczuwalną od 19 do 15 stopni na minusie, co dodatkowo wpływało na uczestników wyprawy. 

3 komentarzy

 • Link do komentarza Luiza piątek, 15 stycznia 2021 11:43 napisane przez Luiza

  Cos pięknego
  Jak można dołączyć???

 • Link do komentarza mirek poniedziałek, 17 lutego 2020 17:15 napisane przez mirek

  jak niema nic innego do roboty to duże dzieci szukają nieszczęścia w górach których ostatnio nie brakowało!!!

 • Link do komentarza server poniedziałek, 17 lutego 2020 11:59 napisane przez server

  Madre to??!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane