Jesteś tutaj:Sport Kamilla może reprezentować Polskę w parabadmintonie - pomóżmy spełnić jej marzenia
sobota, 08 lutego 2020 14:44

Kamilla może reprezentować Polskę w parabadmintonie - pomóżmy spełnić jej marzenia

  mnopr
Kamilla może reprezentować Polskę w parabadmintonie - pomóżmy spełnić jej marzenia zdjęcie nadesłane

Jedna z mieszkanek Gniezna walczy o miejsce w reprezentacji Polski w parabadmintonie! Dla niej to spełnienie marzeń, a dla innych - możliwość ich realizacji przy niewielkim wsparciu.

 

Kamilla ma 45 lat. W lipcu 2016 w wyniku ukąszenia przez kleszcza doszło u Kamilli do zapalenia błony naczyniowej lewego i prawego oka. Kamilla nie widzi na lewe oko w ogóle, a w prawym oku ma znaczny ubytek wzroku. Borelioza doprowadziła również do porażenia nerwów prawej strony ciała, a w konsekwencji do niedowładu kończyny górnej i dolnej. W 2017 roku Kamilla miała zapaść i dwa tygodnie spędziła na Oddziale Intensywnej Terapii. Po długiej i ciężkiej rehabilitacji stanęła na nogi. Do dnia dzisiejszego zmaga się z niedowładem prawej strony ciała, zdarzają się jej też ataki padaczki.

Mimo ciężkiej choroby nie poddaje się, jest pełna radości, nadziei, osiąga sukcesy sportowe. To treningi wracają jej energię i siłę, żeby walczyć dalej z chorobą. Badminton był jej pasją jeszcze przed chorobą. Trenuje już od ponad 10 lat. Od maja 2019 jest zawodnikiem klubu UKS PowerBad, gdzie trenuje pod okiem wyspecjalizowanej kadry trenerskiej. Jej marzeniem jest reprezentować Polskę w międzynarodowych turniejach badmintona. Drogę do reprezentacji Polski otworzył jej udział w rozgrywkach w Zakopanem, gdzie jej talent został zauważony. Otrzymała zaproszenie do Hiszpanii, gdzie może zdobyć klasyfikację do parabadmintona. Gry do klasyfikacji odbywają się w dniach 8-15 marca 2020. Niestety koszt tego wyjazdu musi pokryć sama (przejazdy, pobyt, udział w grach - singlach 100 Euro, grach mieszanych też po 100 Euro). Kamilli potrzebna jest osoba do pomocy, co zwiększa koszty wyjazdu. Polski Związek Badmintona może finansować udział Kamilli w rozgrywkach dopiero, jak wejdzie do reprezentacji Polski.

Najlepsze osiągnięcia Kamilli w latach 2016-2019:

  • Luty 2016 srebrny medal Mistrzostw Miasta Słupcy
  • Kwiecień 2016 złoty medal Mistrzostwa Miasta Słupcy w kategorii gry mieszane
  • Marzec 2016 złoty medal Mistrzostw Miasta Słupcy w kategorii Debel kobiet
  • Maj 2016 złoty medal Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w kategorii singiel
  • Listopad 2016 srebrny medal w Otwartych Mistrzostwach Gniezna w kategorii Debel kobiet
  • Maj 2018 brązowy medal w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego w kategorii singiel
  • Grudzień 2018 brązowy medal w Otwartych Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w kategorii singiel

Osiągnięcia w parabadmintonie:

  • Wrzesień 2019 zwycięzca Pierwszych Mistrzostw Polski Parabadminton Polish Open Zakopane 2019
  • Wrzesień 2019 brązowy medal Pierwszych Mistrzostw Polski Parabadminton Polish Open Zakopane 2019 – gry mieszane
  • Listopad 2019 srebrny medal w turnieju parabadmintona kategorie mieszane

Za zebraną kwotę Kamilla zakupi bilety z Gniezna do Warszawy, z Warszawy do Madrytu oraz pokryje koszty przejazdów w Hiszpanii do Murciji, gdzie odbywają się gry, koszty pobytu i wyżywienia, opłat za udział w grach, koszt powrotu. Kamilla ze względu na swój stan zdrowia musi przyjechać dzień wcześniej przed rozgrywkami, żeby zdążyła dojść do siebie po podróży, zanim zacznie grać.

By wesprzeć Kamillę wystarczy niewielki datek - obecnie zebrano już 53% potrzebnej kwoty i niewiele brakuje, by gnieźniance udało się wyjechać na zawody. Zachęcamy do wsparcia w serwisie zrzutka.pl 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane