poniedziałek, 13 stycznia 2020 08:58

Strzelanie dla WOŚP

mnopr
Strzelanie dla WOŚP zdjęcie nadesłane

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Witkowie grało w 28 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizując turniej strzelecki dla sympatyków strzelectwa sportowego z karabinka pneumatycznego.

Zawody odbyły się na strzelnicy w Hali Widowiskowo-Sportowej przy Szkole Podstawowej, ciesząc się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży oraz dorosłych, którzy bardzo chętnie wspomagali Orkiestrę wrzucając pieniądze do puszki.

W trakcie akcji uzbierano 321 złotych i 19 groszy, a w samym strzelaniu wzięło udział około 200 osób. Poziom zawodów był bardzo wysoki - o zajętych miejscach decydowała ilość zdobytych dziesiątek.

W kategorii kobiet I miejsce zdobyła Izabela Ratajska z wynikiem 48 punktów na 50 możliwych. II miejsce wywalczyła Weronika Popek z wynikiem 47 punktów, natomiast III miejsce zdobyła Monika Walczak również uzyskując 47 punktów.

Wśród mężczyzn I miejsce zdobył Leszek Mikołajewski z wynikiem 48 punktów, II miejsce Piotr Wendland uzyskując 47 punktów, natomiast III miejsce wywalczył Marcin Mazurek również z 47 punktami.

Po zakończonym turnieju strzeleckim medale i dyplomy wręczyli Bracia Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie. Po raz pierwszy dyplomami za udział w zawodach Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Witkowie wyróżniło 20 najmłodszych zawodników, którzy uzyskali wyniki powyżej 31 punków.