Jesteś tutaj:Sport Rozgrzane serca morsów dla WOŚP
niedziela, 12 stycznia 2020 13:41

Rozgrzane serca morsów dla WOŚP

 
Rozgrzane serca morsów dla WOŚP fot. Rafał Wichniewicz

Tradycyjnie w ramach gnieźnieńskiej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wielu chętnych zdecydowało się wspólnie wziąć udział w "WOŚPowaniu" na Łazienkach.

Królewskie Morsy Gniezno także i w tym roku przyciągnęły tłumy mieszkańców, chcących wesprzeć 28. finał WOŚP. Po przedpołudniowym bieganiu i marszu wokół jeziora (zobacz zdjęcia), a także zorganizowaniu pokazu siły strongwoman, na plaży odbyły się licytacje fantów przygotowanych specjalnie na tegoroczną imprezę, a ufundowanych przez różne firmy. Jak można było zauważyć, stawki wielu z nich były mocno podbijane.

Jednocześnie dla uczestników biegu, jak i planujących kąpiel w jeziorze, rozpalono na plaży ognisko, w którym można było przygotować sobie strawę lub się ogrzać, a każdy mógł też liczyć na coś słodkiego (po wsparciu wrzuconym do puszki).

Po zakończeniu licytacji, grupa około 150 morsów wzięła udział w rozgrzewce, poprowadzonej przez Karolinę Koszelę, po czym wszyscy wspólnie wbiegli do wody z planszami WOŚP. 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Marek Z. poniedziałek, 13 stycznia 2020 10:39 napisane przez Marek Z.

    Panie Prezydencie Tomaszu Budzasz . Proszę zobaczyć sobie na tych zdjęciach jak mała jest ta plaża nad jeziorem WINIARY . Ta plaża nie mieści już nawet morsów zimą i to na stojąco. A jak ma zmienić ludzi z kocami , którzy chcieliby się jeszcze na tej plaży poopalać . !! Czy nie czas pomyśleć o nowej plaży, dużo większej i to najlepiej w zupełnie nowym miejscu. W miejscu dużo lepiej skomunikowanym z obiema stronami jeziora WINIARY DROGAMI CZY ULICAMI mogącymi dowozić ludzi i zaopatrzenie a co najważniejsze: służby typu pogotowie ratunkowe czy Straż Pożarna. Np: na końcu jeziora, gdzie można dojechać aż trzema drogami. Pierwsza droga od ulicy Zamiejskiej. Druga od ulicy Cichej - ( od kościoła) I trzecia od ulicy Spokojnej. A jest też do tej plaży ścieżka dla pieszych - od strony DZIELNICY WINIARY. Poza tym miedzy brzegiem jeziora a torami kolejowymi jest wielka polać ziemi, na której można zorganizować olbrzymią piaszczystą lub trawiastą plażę wraz zapleczem. Plaża ta była by skierowana prosto do jeziora i do kierunku operowania słońca od godziny 13.00 do 20.00. To według mnie jest najlepsza lokalizacja dla nowej plaży dla gnieźnian. A w przyszłości to miejsce- PLAŻĘ MIEJSKA GNIEZNA można by jeszcze skomunikować tramwajem szynowym z dworcem głównym oraz z Dalkami i Gębarzewem ( WYKORZYSTUJĄC LINIĘ KOLEJOWĄ W KIERUNKU REJOWCA !)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane