Jesteś tutaj:Sport Za nami badmintonowy weekend w Gnieźnie i powrót ligi!
środa, 13 listopada 2019 14:21

Za nami badmintonowy weekend w Gnieźnie i powrót ligi!

  mn
Za nami badmintonowy weekend w Gnieźnie i powrót ligi! fot. Grzegorz Pietrzak

Hala widowiskowo-sportowa im. Mieczysława Łopatki w miniony weekend 9-10 listopada wypełniona była badmintonistami! Ponad 300 pojedynków w ramach drugiej edycji turnieju Stolotka oraz pełne siedem podczas meczu 2. Ligi Badmintona pomiędzy UKS PowerBad Gniezno a MLKS Solec Kujawski.

Turniej coraz mocniej zaznacza swoją obecność na badmintonowej mapie Polski. Wzrost ilości zawodników, bogate pakiety startowe, poszerzenie rywalizacji o parabadmintonistów oraz dodatkowy turniej mini-drużyn – to wszystko sprawia, że impreza rozwija się w dobrym kierunku. Pełna relacja filmowa i zdjęciowa etapowo pojawia się na profilu na portalu Facebook fb.me/stolotka.

Punktem kulminacyjnym podczas całego weekendu był powrót ligowego badmintona do Pierwszej Stolicy Polski. Podobnie jak w Poznaniu, tak samo w Gnieźnie – liga powróciła po ponad 30 latach. Co ciekawe – ówcześni zawodnicy Janusz Nawrocki, Zbigniew Nawrocki oraz Włodzimierz Cichocki to ojcowie obecnych zawodników reprezentujących swoje miasto w rozgrywkach II. Ligi Polskiego Związku Badmintona – odpowiednio Patrycji i Eweliny Nawrockich oraz Jakuba Cichockiego.

Wynik meczu zmieniał się jak w kalejdoskopie – po dwóch pierwszych pojedynkach singla mężczyzn drużyna z województwa Kujawsko-Pomorskiego prowadziła 2:0. Oddech pozwolił złapać punkt zdobyty przez parę Cichocki/Troszak, po czym kobieca para P.Nawrocka/Rybak wygrywając swój mecz, doprowadziły do remisu. Kolejnym meczem była rywalizacja drugiej deblowej pary mężczyzn, gdzie górą byli goście. W dwóch ostatnich pojedynkach dnia lepsi okazali się być gospodarze, gdzie E. Nawrocka pokonała w grze pojedynczej rywalkę z Solca, a kropkę nad i przy stanie 3:3 postawiła para mieszana Cichocki/Przybyszewska prowadząc drużynę z Gniezna do zdobycia punktów w ligowej tabeli.

Rozpoczęcie turnieju oraz prezentacja drużyn przed meczem przybrała efektowną formę, gdzie całość odbyła się przy specjalnym oświetleniu oraz muzyce. Licznie zgromadzeni kibice z Gniezna (ok. 100 osób) wspierali lokalną drużynę w odniesieniu pierwszego od lat sukcesu w lidze.

UKS PowerBad Gniezno bierze udział w rozgrywkach 2. Ligi Badmintona w Grupie Pomorskiej. Do zakończenia rywalizacji na pierwszym etapie pozostały mecze z ekipami z Olsztyna i Gdańska.

Pełne wyniki indywidualnego turnieju Stolotka

Pełne wyniki spotkania ligowego

Zdjęcia: Grzegorz Pietrzak

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane