Jesteś tutaj:Sport Wiktoria Łuczyńska i Ola Politowicz Mistrzyniami Europy w Brnie
wtorek, 12 listopada 2019 11:59

Wiktoria Łuczyńska i Ola Politowicz Mistrzyniami Europy w Brnie

UM
Wiktoria Łuczyńska i Ola Politowicz Mistrzyniami Europy w Brnie źródło: UM

W drugi weekend listopada w czeskim Brnie zostały rozegrane XXXIV Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym oraz Światowe Mistrzostwa Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate Tradycyjnym Platforma 2019.

Wybrała się tam czteroosobowa reprezentacja Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno w składzie: Natalia Szuba, Wiktoria Łuczyńska, Aleksandra Politowicz i Jakub Zbierski. Z reprezentacją narodową i z naszymi zawodnikami pojechał również piąty reprezentant Samuraja, Sensei Andrzej Zarzeczny, trener Kadry Narodowej i klubu.

Do Mistrzostw Europy Polski Związek Karate Tradycyjnego powołał do reprezentowania naszego kraju Wiktorię Łuczyńską, która w kategorii juniora młodszego wystąpiła w czterech konkurencjach: kata indywidualne, kata drużynowe, kumite i fuku-go oraz Aleksandrę Politowicz w konkurencji kata drużynowe w kategorii senior. W Światowych Mistrzostwach Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate Tradycyjnym Platforma 2019 wystartowali w swoich kategoriach Natalia Szuba, Wiktoria Łuczyńska i Jakub Zbierski.

Z Czech nasi reprezentanci wrócili z fantastycznymi wynikami! 9 listopada zostały rozegrane XXXIV Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym. Zarówno Wiktoria, jak i Ola, przywiozły do Gniezna złote medale i tytuły Mistrzyni Europy. Wiktoria, notabene mieszkanka Witkowa, zdobyła złoty medal w kata indywidualnym juniorów młodszych, a Ola, po świetnych startach tydzień wcześniej na Mistrzostwach Świata w Niemczech, tym razem złoto w kata drużynowym w kategorii senior. Na tym się nie skończyło, ponieważ Wiktoria dołożyła do swojego dorobku jeszcze 2 srebra i 1 brąz. W kategorii junior młodszy zawodniczka wywalczyła srebro w kumite oraz kata drużynowym. Brąz przypadł Wiktorii w konkurencji fuku-go.

10 listopada zostały rozegrane Światowe Mistrzostwa Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate Tradycyjnym Platforma 2019. Natalia Szuba znakomicie zaprezentowała się w kata indywidualnym, dochodząc do ćwierćfinału. Ostatecznie zajęła miejsce 5-8 w bardzo licznej grupie juniorek, co jest świetnym wynikiem. Również Wiktoria zaprezentowała się znakomicie w kata indywidualnym oraz kumite. W kata tym razem wywalczyła 2 miejsce, natomiast w kumite zakończyła rywalizację na ćwierćfinale i została sklasyfikowana tak jak Natalia na wysokim miejscu 5-8. Godnie reprezentował nas również Kuba Zbierski, lecz po kilku wygranych walkach odpadł we wcześniejszej fazie swoich konkurencji. Cała czwórka pod opieką Senseia Andrzeja Zarzecznego z ogromną wolą walki reprezentowała nasz kraj, nasze miasto i klub AKT Samuraj Gniezno.

Ogromne podziękowania należą się przede wszystkim trenerowi Senseiowi Andrzejowi Zarzecznemu (5 Dan) za przygotowanie, fachowe rady, podpowiedzi i obecność przy matach podczas rozgrywania zawodów.