Jesteś tutaj:Sport Damian Sitarz triumfatorem niepodległościowego biegu
poniedziałek, 11 listopada 2019 13:53

Damian Sitarz triumfatorem niepodległościowego biegu

 
Damian Sitarz triumfatorem niepodległościowego biegu fot. Rafał Wichniewicz

Około 600 zawodników wystartowało w poniedziałkowym Biegu Niepodległości, który przebiegł ulicami Gniezna. Zawodników na trasie dopingowali mieszkańcy miasta.

W trasę liczącą 11 kilometrów, na którą składały się dwie pętle, wystartowało 600 zawodników nie tylko z Gniezna i okolic, ale także dalszych miejscowości. Mimo iż przebiega ona na dość trudnej, pełnej podbiegów trasie, to jednak nie tylko ona, ale i dojmujący chłód nie odstraszył amatorów biegania do wspólnej, biało-czerwonej rywalizacji.

Ostatecznie jako pierwszy na mecie zameldował się Damian Sitarz z Mogilna z rezultatem 40:01. Drugi był Szymon Wesołowski z wynikiem 40:13 (najszybszy gnieźnianin), a trzeci Klaudiusz Kozłowski z czasem 40:23. Spośród kobiet najszybszą była Ewelina Kasprzak z wynikiem 45:52, druga była Magdalena Przesławska z rezultatem 46:55, a trzecia Joanna Stawowa z czasem 47:09. Najszybszą z gnieźnianek była Agata Zachwieja z wynikiem 48:48.

Zobacz także: Pierwsza część zdjęć zawodników na V Biegu Niepodległości

Zobacz także: Druga część zdjęć zawodników na V Biegu Niepodległości

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane