Jesteś tutaj:Sport Ligowy badminton powrócił do Gniezna. Wystartowała druga edycja Stolotki!
sobota, 09 listopada 2019 14:43

Ligowy badminton powrócił do Gniezna. Wystartowała druga edycja Stolotki!

  mnopr
Ligowy badminton powrócił do Gniezna. Wystartowała druga edycja Stolotki! fot. Rafał Wichniewicz

Hala widowiskowo-sportowa kolejny została miejscem badmintonowych zmagań. W sobotę rozpoczął się indywidualny turniej badmintona i parabadmintona. Niedziela upłynie pod znakiem rywalizacji mini-drużyn.

Łącznie przez dwa dni na kortach pojawi się blisko 150 zawodników – w tym 7 parabadmintonistów na wózkach inwalidzkich oraz 4 stojących z różnym poziomem niepełnosprawności. Druga edycja zgromadzi około 40 zawodników więcej niż rok temu. Uroczyste rozpoczęcie zawodów odbyło się w sobotę 9 listopada o godzinie 11.

Turniej parabadmintona gnieźnieński klub organizuje we współpracy z Fundacją Bartłomieja Mroza, multimedalisty parabadmintonowych mistrzostw Europy i świata.

Punktem kulminacyjnym podczas całego weekendu będzie powrót ligowego badmintona do Pierwszej Stolicy Polski. Historia tego sportu w Gnieźnie sięga lata 40, poprzedniego wieku, gdzie inicjatorem rozgrywek było Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Był też epizod ligowy, gdzie skład W. Cichocki, J. i Z. Nawroccy, M. Grzybowski, A. i A. Śliwińscy wywalczyli sportowy awans do II ligi w drużynie MKS MDK Gniezno. Ci pierwsi regularnie występowali także w najwyższej klasie rozgrywkowej rywalizując z najlepszymi zawodnikami w Polsce w barwach Piasta Poznań - zapewniając im awans do ekstraligi.

Mecz z drużyną z Solca Kujawskiego rozpocznie się w niedzielę około godziny 12:00 poprzez uroczyste wprowadzenie drużyn, odegranie Hymnu oraz przeprowadzenie 7 meczów.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do aktywnego kibicowania nowej drużynie na sportowej mapie Gniezna oraz do odwiedzenia zawodów w hali widowiskowo-sportowej w sobotę i niedzielę - wstęp wolny!

1 komentarz

  • Link do komentarza Marek niedziela, 10 listopada 2019 08:28 napisane przez Marek

    prawo fotograf. Zdjęcie nr 34 genialne. Dosłownie balet z rakietą. Zwiewny czerwony dresik super podkreśla subtelny ruch badmintonistki. Jeszcze raz gratuluję fotoreporterowi błyskotliwości.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane