Jesteś tutaj:Sport Morsy rozpoczęły sezon kąpielowy!
niedziela, 27 października 2019 12:48

Morsy rozpoczęły sezon kąpielowy!

 
Morsy rozpoczęły sezon kąpielowy! fot. Rafał Wichniewicz

Tylu gnieźnian naraz nie korzysta z kąpieli na "Łazienkach" nawet w okresie letnim - w niedzielne południe gnieźnieńskie morsy oficjalnie zainaugurowały kolejny sezon i zachęcają do wspólnej zabawy przy kolejnych spotkaniach.

Działająca prężnie od kilku lat grupa Królewskich Morsów Gniezno, tradycyjnie w okresie jesiennym rozpoczyna kąpiele, trwające przez kilka kolejnych chłodnych i zimnych miesięcy. W czasie, kiedy przeciętny mieszkaniec Grodu Lecha woli wyjść na spacer, ubierając ciepłą odzież, oni ją zrzucają aż do stroju kąpielowego i wskakują do wody.

W niedzielę 27 października, przy wietrznej, choć pogodnej aurze, spora grupa gnieźnieńskich morsów, wspierana też przez gości m.in. z Żnina, Wrześni czy Elbląga, po krótkiej rozgrzewce, wskoczyła do Jeziora Winiary (w tym momencie temperatura wody wynosiła 8 stopni). Wśród nich było wielu śmiałków, którzy po raz pierwszy zdecydowali się spróbować swoich sił (przynajmniej oficjalnie) we wspólnej kąpieli. Jak można było się przekonać, podobnie jak i przy innych tego typu okazjach, zimno może być sprzymierzeńcem przy dobrej zabawie, czego świadkami było wielu spacerowiczów i morsowych kibiców, obecnych w tym czasie na "Łazienkach".

Już teraz morsy zachęcają do wspólnych, weekendowych kąpieli - w każdą sobotę o 14:30 i w niedziele o godzinie 12:00. Oczywiście na plaży Jeziora Winiary.

 

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane