Jesteś tutaj:Sport Rezerwy Mieszka zdetronizowały lidera
poniedziałek, 14 października 2019 11:31

Rezerwy Mieszka zdetronizowały lidera

mn
Rezerwy Mieszka zdetronizowały lidera archiwum redakcji

Rezerwy gnieźnieńskiego Mieszka pokonały na swoim boisku Lidera Szczytniki Czerniejewskie 4:2. Wygrana ta pozwoliła podopiecznym Przemysława Otuszewskiego wrócić na fotel lidera w rozgrywkach Klasy B.

Niedzielne spotkanie nie było w wykonaniu gospodarzy wybitnie udane. Wprawdzie zaczęło się od dwóch szybko zdobytych bramek, które wyprowadziły mieszkowców na prowadzenie 2:0, jednak w kolejnych minutach pierwszej odsłony było już tylko gorzej. Goście jeszcze przed przerwą niespodziewanie doprowadzili do wyrównania i na przerwę obie drużyny schodziły z wynikiem 2:2.

W drugiej odsłonie, do czasu kiedy na ławce przebywał trener Lidera, utrzymywał się remis, jednak gdy ten wyjechał ze stadionu gospodarze zdobyli dwie bramki wygrywając ostatecznie 4:2. Wynik mógł być wyższy gdyby w samej końcówce biało-niebiescy zdołali wykorzystać choć jedną z dwóch dogodnych okazji pod bramką gości.

Po tym zwycięstwie i sobotnim remisie KSu Fałkowo rezerwy Mieszka wróciły na pozycję lidera tabeli z dorobkiem 21 punktów. W najbliższą niedzielę podopiecznych Przemysława Otuszewskiego czeka trudna potyczka wyjazdowa z wiceliderem.

Sędziował: Jacek Nowak. Widzów: 45.

„Mieszko”: Jakub Woźniak, Oliwier Strosin (63 Nikodem Mirek), Jakub Olejniczak, Miłosz Walkowiak, Maksymilian Sikorski, Maciej Tatarski (46 Dominik Wiśniewski), Hubert Walerjańczyk, Krystian Grzeszczak (72 Mateusz Rożek), Kacper Zimmer, Jakub Hoffmann, Bartosz Goździński.