Jesteś tutaj:Sport Bałtyk bez szans - Mieszko ponownie zwycięski
niedziela, 13 października 2019 08:24

Bałtyk bez szans - Mieszko ponownie zwycięski

mn
Bałtyk bez szans - Mieszko ponownie zwycięski archiwum redakcji

Piąty mecz z rzędu wygrali dzisiaj piłkarze trzecioligowego Mieszka. Podopieczni Mariusza Bekasa, bez cienia wątpliwości, pokonali w Koszalinie tamtejszy Bałtyk 4:1. Sentymentów tym razem nie było, gdyż ekipę Bałtyku pogrążyli dwaj byli gracze tego klubu czyli Radosław Mikołajczak i Łukasz Zagdański.

Od pierwszego gwizdka arbitra, gnieźnianie uzyskali przewagę mając całkowicie pod kontrolą boiskowe wydarzenia, a warto dodać, że spotkanie toczyło się w bardzo trudnych warunkach, przy nieustająco padającym deszczu. W pierwszym kwadransie biało-niebiescy mieli kilka sytuacji pod bramką Oskara Pogorzelca, ale tylko Radosławowi Mikołajczakowi udało się pokonać golkipera gospodarzy. W 13 minucie wychowanek koszalińskiego klubu, po podaniu Mateusza Roszaka, najprzytomniej znalazł się pod bramką Bałtyku i z bliska wpakował futbolówkę do siatki. W kolejnych minutach mieszkowcy nadal prowadzili grę i atakowali bramkę Pogorzelca. W 33 minucie do siatki miejscowych trafił Bartosz Kalupa, ale arbiter gola nie uznał, gdyż podający Krzysztof Biegański niby wyjechał z piłką już za linię końcową. W pierwszej części bezradni całkowicie gospodarze, próbowali się odgryzać jedynie nielicznymi kontratakami lub wrzutkami w pole karne, które padały łupem Sławomira Janickiego. Na przerwę zespoły zeszły z wynikiem 1:0 dla Mieszka.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla gnieźnian. Katastrofalne nieporozumienie Oskara Pogorzelca z Arkadiuszem Jasitczakiem wykorzystał były gracz Bałtyku Łukasz Zagdański (na zdjęciu), który posłał piłkę do pustej bramki i goście prowadzili już różnicą dwóch trafień. W 61 minucie w pole karne Bałtyku dośrodkował Mateusz Roszak, a tam najlepiej odnalazł się Tomasz Bzdęga, który strzałem głową po raz trzeci pokonał Pogorzelca. Dwie minuty po trzecim golu, nieliczni kibice obejrzeli czwartego. Ponownie na listę strzelców wpisał się Zagdański. Tym razem napastnik Mieszka wykorzystał zamieszanie pod bramką Bałtyku i strzałem z bliska posłał piłkę do siatki. W kolejnych minutach przyjezdni mieli następne doskonałe sytuację do podwyższenia wyniku. Między innymi arbiter nie uznał trafienia Krzysztofa Biegańskiego, wskazując minimalną pozycją spaloną naszego zawodnika. Ponadto Biegański nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam z Pogorzelcem, a piękne uderzenie Krzysztofa Bartoszaka niemal w samo okienko koszalińskiej bramki w fenomenalny sposób obronił bramkarz zespołu z Koszalina. Niestety wysokie prowadzenie, wprowadziło w szyki obronne zespołu Mieszka zbyt duże rozluźnienie i w 86 minucie Dawid Gruchała Węsierski wykorzystał serial błędów defensywy biało-niebieskich zdobywając honorowego gola dla Bałtyku.

Ostatecznie zespół Mieszka bardzo pewnie i całkowicie zasłużenie pokonał w Koszalinie tamtejszy Bałtyk 4:1, co pozwoliło naszej ekipie wskoczyć, przynajmniej do niedzieli, na pozycję lidera tabeli. Podopieczni Mariusza Bekasa mają obecnie 30 punktów, ale muszą jeszcze poczekać na rozstrzygnięcie niedzielnego hitu pomiędzy Radunią a Kotwicą.

Teraz przed mieszkowcami bardzo trudny domowy mecz. W najbliższą sobotę o godzinie 15.00 do grodu Lecha przyjedzie niepokonany w tym sezonie Świt Szczecin.

Bramki: Łukasz Zagdański 2x (47, 63), Radosław Mikołajczak (13), Tomasz Bzdęga (61) – dla Mieszka, Dawid gruchała Węsierski (86) - dla Bałtyku

Sędziował: Damian Dorn (Bydgoszcz)

Widzów: 100

„Mieszko”: Sławomir Janicki, Hubert Kantorowski (60 Adrian Kaliszan), Michał Steinke, Sebastian Golak, Radosław Jasiński, Krzysztof Biegański, Bartosz Kalupa (68 Damian Pawlak), Mateusz Roszak, Tomasz Bzdęga, Radosław Mikołajczak (60 Łukasz Bogajewski), Łukasz Zagdański (65 Krzysztof Bartoszak)

Żółte kartki: Hubert Kantorowski, Radosław Mikołajczak (Mieszko)