Jesteś tutaj:Sport Kijkowe Trzemeszno nie zwalnia tempa mimo wakacji
środa, 07 sierpnia 2019 09:28

Kijkowe Trzemeszno nie zwalnia tempa mimo wakacji

mn
Kijkowe Trzemeszno nie zwalnia tempa mimo wakacji fot. Rafał Wichniewicz

Minął następny pracowity miesiąc członków Kijkowego Trzemeszna. Trzemeszeńska grupa nordic walking nie zawiodła i może pochwalić się kolejną serią udanych startów.

W sobotę 6 lipca miał miejsce piąty etap Pucharu Polski Nordic Walking. Tym razem zawodników zaproszono do pięknej uzdrowiskowej miejscowości, położonej w Kotlinie Kłodzkiej – Polanicy Zdrój. Tradycyjnie uczestnicy mieli do wyboru dystans 5, 10 i 21 km a areną zmagań były urokliwe alejki Parku Zdrojowego. Trasa okazała się bardzo wymagająca, zarówno pod względem ukształtowania terenu jak i rodzaju nawierzchni. Do rywalizacji przystąpiła także reprezentacja Kijkowego Trzemeszna w następującym składzie – Małgorzata Szczudlik, Marzena Stankowska i Grzegorz Mądry. Gosia zdecydowała się pokonać pięciokilometrową trasę i w swojej kategorii wiekowej zajęła drugie miejsce. Dłuższy dystans wybrała Marzena i Grzegorz. Grzegorzowi wywalczony rezultat pozwolił zająć trzecie miejsce w kategorii M 60. Organizatorem Pucharu Polski jest Polska Federacja Nordic Walking.

W tym samym dniu dwóch reprezentantów Kijkowego Trzemeszna wzięło udział w zawodach nordic walking, które zostały rozegrane podczas VI Janikowskiej Dyszki. Pięciokilometrową trasę pokonało 80 zawodników, w tym 49 kobiet. W stawce tej nieźle spisali się trzemesznianie. W klasyfikacji generalnej wysokie ósme miejsce z czasem 35,53 min. zajęła Kamila Kolberg. Dało jej to drugą pozycję wśród kobiet. Piąty rezultat w kategorii open wywalczył Maciej Antas. Trasę pokonał w 33,58 min. i mógł cieszyć się nagrodą za uzyskanie pierwszej lokaty w kategorii wiekowej do lat 40. Trasę poprowadzono ulicami Janikowa a start i meta usytuowane zostały na stadionie miejskim przy ul. Głównej. Organizatorami imprezy byli – Urząd Miejski w Janikowie, OSiR Janikowo i Stowarzyszenie „Janikowo na sportowo” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej w Janikowie a także Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury.

W niedzielę 7 lipca 21 zawodników stanęło do rywalizacji nordic walking w ramach zawodów p.n. „V Polska Biega w Tarchałach” a walka toczyła się o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Odolanów. Start i metę usytuowano przy Szkole Podstawowej im. Polskich Sportowców w Tarchałach Wielkich. Na liczącą 5 kilometrów trasę wyruszyła także reprezentantka „Kijkowego Trzemeszna” – niezawodna Agnieszka Kędzierska. Do pokonania dystansu potrzebowała zaledwie 32:43 min. Z tym wynikiem uplasowała się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej i okazała się najlepszą kobietą zawodów. Głównym organizatorem tego sportowego przedsięwzięcia był Ludowy Zespół Sportowy „Tarchalanka”.

W sobotę 20 lipca odbyła się czwarta odsłona Korony Zachodu Polski. Koordynatorem cyklu jest Nordic Walking Poland, Fundacja Chodzezkijami.pl oraz MarszPoZdrowie.pl. W czwartym etapie rywalizacji udział wzięło 3 reprezentantów Kijkowego Trzemeszna. Kijkarze mieli do wyboru dwa dystanse – 5 i 10 km. Tym razem trasę marszu poprowadzono wokół Jeziora Węgorzyno ze startem i metą na miejscowym stadionie. W przepięknych okolicznościach przyrody i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych udało się uzyskać świetne rezultaty, które pozwoliły na zajęcie wysokich lokat w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych. W marszu na dystansie 5 kilometrów wystartowały dwie zawodniczki z Trzemeszna. Małgorzata Szczudlik (37,47 min.) zajęła trzecie miejsce w kategorii kobiet. Świetnie poradziła sobie także Agnieszka Kędzierska (38,15 min.). Wywalczony wynik dał jej pierwsze miejsce w kategorii K 40. Odcinek ten przemierzyło 131 osób. Z dłuższą trasą postanowił zmierzyć się Grzegorz Mądry (1:13,12), który stanął na najwyższym stopniu podium w M 60. Ten dystans wybrało 28 kijkarzy. Świetna organizacja, fantastyczna atmosfera oraz piękny zakątek Wielkopolski – to niewątpliwie atuty tej imprezy.

W niedzielę 21 lipca trzyosobowa grupa trzemesznian wystartowała w kolejnym etapie Pucharu Regionalnego, który miał miejsce w Wągrowcu. Reprezentanci Kijkowego Trzemeszna mieli do wyboru dystans 5 i 10 kilometrów. Mierząc się z wybranymi odcinkami, zrobili to w doskonałym stylu. Agnieszka Kędzierska pokonała pięciokilometrową trasę w 36,54 min. Okazała się najlepszą w swojej kategorii wiekowej. Uzyskany wynik dał jej też wysokie XXIV miejsce w klasyfikacji generalnej. Krótszy dystans wybrała także Małgorzata Szczudlik (37,09). Wywalczony rezultat pozwolił jej zająć pierwsze miejsce w kategorii K 30. W zawodach udział wzięło 169 osób, w tym 89 kobiet. Na dwukrotnie dłuższy dystans zdecydował się Grzegorz Mądry, zdobywając drugą lokatę w kategorii M 60 z czasem 1:14,15. W zawodach udział wzięło 61 osób, w tym 28 kobiet. Organizatorem Pucharu Regionalnego jest Polska Federacja Nordic Walking.

W niedzielę 28 lipca miał miejsce kolejny etap Pucharów Regionalnych Nordic Walking. Zawody odbyły się w Skrwilnie a uczestnicy mieli do wyboru dystans 5 i 10 km. Areną zmagań były tereny zielone Nadleśnictwa Skrwilno a trasa nie należała do najłatwiejszych. Do rywalizacji przystąpiła także reprezentacja Kijkowego Trzemeszna w trzyosobowym składzie – Agnieszka Kędzierska, Kamila Kolberg i Grzegorz Mądry. I tym razem trzemesznianie nie zawiedli.

Agnieszka i Kamila pokonały pięciokilometrową trasę i zajęły drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Dłuższy dystans wybrał Grzegorz. Wywalczony rezultat pozwolił mu triumfować w kategorii M 60. Organizatorem Pucharów Regionalnych jest Polska Federacja Nordic Walking.