Jesteś tutaj:Sport Road to Stolotka - turniejowe podsumowanie sezonu badmintonowego
wtorek, 18 czerwca 2019 09:36

Road to Stolotka - turniejowe podsumowanie sezonu badmintonowego

Road to Stolotka - turniejowe podsumowanie sezonu badmintonowego zdjęcie nadesłane

Badminton w Pierwszej Stolicy Polski zagościł już na dobre od kilku lat, jednak ostatnie miesiące to zdecydowanie najlepszy okres – zarówno jeśli chodzi o szkolenie, jak i wydarzenia sportowe, co pokazują dotychczasowe imprezy takiej jak grudniowa Stolotka i Mistrzostwa Polski Elity na początku 2019 r., a także zaplanowane sierpniowe Mistrzostwa Europy U17.

W miniony piątek oraz sobotę na hali przy ul. Sobieskiego 20 odbyły się łącznie 3 turnieje. Pierwsze dwa skierowane do młodzików i młodzików młodszych wszystkie rozstrzygnięcia znalazły w piątek 14 czerwca. Ze względu na konieczność posiadania licencji, w zawodach nie wzięły udziału dzieci z Gniezna. Obecnie trwa proces licencyjny dla nowopowstałego klubu UKS PowerBad Gniezno, a co za tym idzie również dla chętnych zawodników i zawodniczek. Kolejne zmagania w licencjonowanych zawodach na pewno znajdą zainteresowanie młodych badmintonistów z naszego miasta.

Sobota natomiast stanowiła jednoczesne zakończenie obecnego sezonu, z akcentem wprowadzającym już w kolejny. Turniej Road to Stolotka został przeprowadzony na 6 kortach, gdzie ponad 60 uczestników rozegrało dokładnie 123 mecze. Reprezentanci Gniezna nie okazali się zbyt gościnni zdobywając wiele miejsc na podium. Kategorię Radosnego Amatora zdominowali młodzi reprezentanci miejscowego klubu. Pierwsze miejsce zajął Kacper Kowalski, drugie Amelia Kujawska, a na najniższym stopniu podium stanął Maksymilian Kamiński. Trzecie miejsce w kategorii singla męskiego OPEN zajął Łukasz Fischer, a w kategorii singla męskiego powyżej 40 lat Artur Kowalski. Całe podium singla kobiet OPEN należało do gnieźnianek w kolejności od 1 miejsca Magdy Przybyszewskiej, Eweliny Nawrockiej i Patrycji Nawrockiej. Podwójne złoto wywalczył Jakub Cichocki, wygrywając męskiego debla w parze z Januszem Nawrockim oraz grę mieszaną z Marleną Szkudlarczyk. W kategorii mieszanej 3 miejsce także zajęli gnieźnianie Magda Przybyszewska oraz Paweł Januchowski, który ponadto zajął pierwsze miejsce ze Zbigniewem Nawrockim triumfując w kategorii męskiego debla powyżej 40 lat.

Pełne wyniki znajdują się pod linkiem: bit.ly/wynikirts

Wszyscy zawodnicy na podium otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a także małe upominki od partnerów. Główną nagrodą dla wszystkich zawodników z pierwszych miejsc jest darmowy udział
w listopadowej, drugiej już edycji zawodów Stolotka.

Zapraszamy do śledzenia profilu turnieju, gdzie już wkrótce więcej informacji o drugiej edycji jednego z najlepszych turniejów badmintonowych w Polsce. https://www.facebook.com/stolotka/