środa, 29 maja 2019 19:03

Mieszko poległ u siebie w starciu z Bałtykiem

mn

W przedostatnim ligowym meczu na własnym stadionie Mieszko Gniezno podjął jeszcze niepewny utrzymania  Bałtyk Koszalin.

Gnieźnianie przed tym spotkaniem zajmowali piąte miejsce z dorobkiem 55 punktów, natomiast ich rywale plasowali się na 14 lokacie z 33 punktami na koncie. By się utrzymać, Bałtyk musiał ten mecz wygrać, albo liczyć na potknięcie Chemika Bydgoszcz. Z kolei Mieszko potrzebował zwycięstwa, bo za jego plecami czyhała Polonia Środa Wielkopolska.

Już przed pierwszym gwizdkiem było wiadomo, że mecz zapowiada się ciekawie. Goście w podstawowej jedenastce wystawili aż siedmioro młodzieżowców. U gospodarzy od pierwszej minuty wystąpił Łukasz Bogajewski, a w bramce Wiktora Beśkę zastąpił Jakub Woźniak.

Pierwsze minuty należały do Mieszkowców, którzy oddali dwa strzały, niestety niecelne. Po 15. minutach gra się uspokoiła. Oba zespoły miały swoje szanse, ale nikt nie potrafił trafić do siatki rywala. W 32. minucie jeden z obrońców Mieszka popełnił błąd we własnym polu karnym. Piłkę przejął Paweł Łysiak, który bez problemu przelobował Woźniaka. Goście prowadzili 1:0. Po straconej bramce gnieźnianie się ocknęli, kilkukrotnie próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez Oskara Pogorzelca, jednak bez efektu.

W drugą połowę lepiej weszli goście, którzy w 52. minucie po rzucie rożnym dla Mieszka przeprowadzili zabójczą kontrę zakończoną golem. Autorem bramki został Hubert Górka. 10 minut później w odpowiednim miejscu i czasie znalazł się Krzysztof Wolkiewicz, który strzelił bramkę kontaktową. Minutę później goście mogli zdobyć trzecią bramkę, ale gnieźnieńskiego golkipera uratowali obrońcy. Im bliżej końca meczu, tym rozpaczliwiej goście się bronili, jednak Bałtykowi po prostu sprzyjało dzisiaj szczęście i ostatecznie wygrali mecz 2:1.