Jesteś tutaj:Sport Morsy zakończyły sezon Lanym Poniedziałkiem
poniedziałek, 22 kwietnia 2019 11:49

Morsy zakończyły sezon Lanym Poniedziałkiem

 
Morsy zakończyły sezon Lanym Poniedziałkiem fot. Rafał Wichniewicz

Spora grupa miłośników mroźnej kąpieli pojawiła się w poniedziałkowe przedpołudnie na plaży Jeziora Winiary, by wspólnie i mokro zakończyć sezon morsowania.

Wiosna już w pełni, czego dowodem są liście na drzewach i pierwsze kwiaty w ogrodach. To oznacza iż gnieźnieńskie morsy muszą na jakiś czas pożegnać się (przynajmniej oficjalnie) z kąpielami w zimnej wodzie, aczkolwiek nie oznacza to iż nie będzie można wspólnie spotykać się także w kolejnych tygodniach. 

Po raz kolejny drugie święto Wielkanocy było okazją do wspólnej zabawy Królewskich Morsów Gniezno, które spotkały się na plaży Łazienek, by wspólnie dopełnić tradycji, jaką jest Lany Poniedziałek. Zanim jednak to się stało, po wspólnej rozgrzewce wszyscy wspólnie weszli do wody, by zapoznać się dobrze z temperaturą. Ta nawet bez sprawdzania była niezbyt korzystna dla "śmiertelników", gdyż od rana aura, choć słoneczna, jest bardzo zimna z uwagi na wiejący wiatr. Niemniej, około 80 śmiałków zdecydowało się na wejście do wody, a po kilku chwilach na zazwyczaj spokojnej tafli Jeziora Winiary rozgorzała prawdziwa bitwa - do walki ruszono z wiadrami oraz pistoletami na wodę, przez co wywołano fale większe niż zrobił to wiatr. 

Po raz kolejny morsy pokazały, że dobra zabawa jest dla nich najważniejsza. Dlatego też, jak zapowiedziano, Królewskie Morsy Gniezno chcą się sformalizować i zrzeszyć w stowarzyszenie - zainteresowani proszeni są o śledzenie ich działalności na stronie społecznościowej, gdzie za kilka tygodni pojawi się nieco więcej informacji.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane