Jesteś tutaj:Sport Olimpijskie święto za nami
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 18:36

Olimpijskie święto za nami

 
Olimpijskie święto za nami źródło: UM

W minioną sobotę w Gnieźnie odbywały się Centralne Uroczystości Dni Olimpijczyka, które uświetniły przy tej okazji obchody 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Uroczystości odbyły się w w hali widowiskowo-sportowej, gdzie wszyscy zaproszeni goście, a szczególnie przedstawiciele środowiska sportowego nie tylko z Gniezna, ale i całego kraju. Wydarzenie zostało zainaugurowane ceremoniałem, w trakcie którego odegrano hymn olimpijski, została wciągnięta flaga olimpijska oraz odpalony został znicz.

Przy okazji tej uroczystości dokonano wręczenia medali „Za Zasługi Dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego”, które osobiście wręczał prezes PKOL Andrzej Kraśnicki. Ponadto kilku zasłużonych działaczy sportowych z Gniezna otrzymało specjalne wyróżnienia, także przyznane przez organizację. Całe wydarzenie zostało urozmaiciły występy Fundacji Przestrzeń oraz występ Chóru „Metrum”.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane