Jesteś tutaj:Sport Centralne Uroczystości Dni Olimpijczyka w Gnieźnie
piątek, 12 kwietnia 2019 13:15

Centralne Uroczystości Dni Olimpijczyka w Gnieźnie

 
Centralne Uroczystości Dni Olimpijczyka w Gnieźnie fot. Rafał Wichniewicz

Już jutro Gniezno będzie gospodarzem „Centralnych Uroczystości Dni Olimpijczyka”. Ten rok jest dla polskiego ruchu olimpijskiego jest czasem szczególnym. 

Już jutro wszyscy mogą wspólnie świętować setną rocznicę powołania do życia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. To doskonała okazja do przypomnienia bogatego olimpijskiego dorobku polskiego sportu i jego współtwórców.

- Każdy z nas czeka co roku na takie spotkanie. Kiedyś odbywały się one historycznie w Kudowie Zdroju, dziś w Gnieźnie. Cieszymy się, że możemy się spotkać i być blisko takich miejsc. Czujemy się jak u siebie, w rodzinie (...). Jesteśmy zadowoleni i cieszymy się, że możemy dzielić się z młodymi pokoleniami naszymi dokonaniami sportowymi, doznaniami, jakich doświadczaliśmy podczas wydarzeń sportowych - mówił Mieczysław Nowicki, dwukrotny medalista olimpijski, obecnie wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

- To ważna tradycja i cieszę się, że ci olimpijczycy oraz PKO przyjął zaproszenie do Gniezna, do kolebki polskiej państwowości, dzięki czemu możemy celebrować i mówić o ideach olimpijskich - przekazał prezydent Tomasz Budasz.

Gnieźnieńskie uroczystości w sobotę, 13 kwietnia 2019 roku będą miały bardzo ciekawy przebieg. Między 10:00 a 15:00 na stadionie miejskim im. Alfonsa Flinika rozegrane zostaną Mistrzostwa Wielkopolski w hokeju na trawie w ramach Memoriału Alfonsa Drzewieckiego i Gnieźnieńskich Olimpijczyków. Od godziny 11:00 w hali im. Mieczysława Łopatki rozpoczną się Centralne Uroczystości Dni Olimpijczyka z udziałem ponad dwudziestu wspaniałych sportowców, którzy reprezentowali nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich. Wstęp na wszystkie te wydarzenia jest otwarty.

W Gnieźnie tego dnia pojawią się: zapaśnik Władysław Stecyk, żeglarka Katarzyna Deberny, piłkarze ręczni: Damian Drobik i Zygfryd Kuchta, kajakarze: Elżbieta Urbańczyk, Marek Łbik, Aneta Pastuszka, Izabela Dylewska, wioślarz Kajetan Broniewski, łuczniczka Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz, lekkoatleci: Marian Woronin, Ryszard Ostrowski, Bogusław Mamiński, judoka Marian Tałaj, pięcioboiści: Dariusz Goździak i Janusz Peciak-Pyciak, kolarze: Jan Kudra i Mieczysław Nowicki, szermierz Marian Sypniewski  oraz Honorowy Obywatel Miasta Gniezna, koszykarz Mieczysław Łopatka.

1 komentarz

  • Link do komentarza anty piątek, 12 kwietnia 2019 13:41 napisane przez anty

    Wszystko w tę nieszczęsną sobotę, w której jakieś zboczone osiłki chcą na ulicach manifestować swoje nieposkromnione chucie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane