Jesteś tutaj:Sport Brązowy medal w zapasach dla ucznia ZSP nr 3
poniedziałek, 25 marca 2019 07:50

Brązowy medal w zapasach dla ucznia ZSP nr 3

mn
Brązowy medal w zapasach dla ucznia ZSP nr 3 zdjęcie nadesłane

W sobotę 23 marca w Radomiu zaroiło się od czołowych juniorów w Polsce w zapasach stylu klasycznego, na mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej.

Jakub Adamski uczeń Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 3 w Gnieźnie, wychowanek gnieźnieńskiego Husarza, debiutując w tym przedziale wiekowym, zdobył brązowy medal w kategorii wagowej 97 kg. W drodze po medal w mistrzowskich zmaganiach, przegrał jedynie drugą walkę eliminacyjną z triumfatorem tej wagi i kolegą klubowym. Resztę starć wygrywał zdecydowanie przed czasem. W walce o 3 miejsce pokonał zawodnika z Ukrainy na przewagę punktową 13-5.