Jesteś tutaj:Sport Sukcesy zawodników Husarza Gniezno na Mistrzostwach Wielkopolski
poniedziałek, 18 marca 2019 16:09

Sukcesy zawodników Husarza Gniezno na Mistrzostwach Wielkopolski

UM
Sukcesy zawodników Husarza Gniezno na Mistrzostwach Wielkopolski źródło: UM

W sobotę, 16 marca 2019 w Swarzędzu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w zapasach w stylu klasycznym.

W imprezie wzięło udział ponad 220 zawodników z 20 klubów, w tym zapaśnicy z Rosji. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie nie tylko ze względu na udział tak dużej ilości zapaśników, ale przede wszystkim z uwagi na fakt startu przedstawicieli 6 województw (lubuskiego, mazowieckiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego i wielkopolskiego) oraz ekipy zagranicznej.

Dziewięciu reprezentantów pierwszej stolicy Polski spisało się w tej konfrontacji bardzo dobrze. Bezkonkurencyjny w kategorii 36 kg okazał się zawodnik Husarza Mateusz Dziadoszek, który wywalczył złoty medal i tym samym uzyskał tytuł Mistrza Wielkopolski. O włos od zdobycia złotego krążka był Jan Skupin (kategoria 40 kg), który ostatecznie zdobył srebro. Bardzo dobry występ w zmaganiach zaliczyli Eryk Bogucki (kategoria 48 kg) i Antoni Skupin (kategoria 26 kg), którzy po bardzo zaciętych pojedynkach w półfinałach minimalnie przegrali wejście do finału ze zwycięzcami tych kategorii i wywalczyli brązowe krążki. Na trzecim miejscu podium stanęli ponadto Maksymilian Bułka i Jan Kokot, dla których był to pierwszy udział w tak dużej i prestiżowej imprezie. Oprócz wyżej wymienionych zapaśników Husarza w zmaganiach wystartowali również Krzysztof Kokot, Dominik Dynaryński i Alan Bogucki.