Jesteś tutaj:Sport Szczypiorniak wraca z Iławy z tarczą
poniedziałek, 18 lutego 2019 18:20

Szczypiorniak wraca z Iławy z tarczą

Szczypiorniak Gniezno
Szczypiorniak wraca z Iławy z tarczą źródło: Szczypiorniak Gniezno

W minioną sobotę szczypiorniści z Pierwszej Stolicy Polski odnieśli zwycięstwo na wyjeździe w starciu z ITS Jeziorakiem Iława.

Zanim o meczu z Jeziorakiem, to należy przypomnieć i wrócić do meczu z 16 kolejki. Po serii trzech meczy bez zwycięstwa, Szczypiorniak Gniezno przełamał się u siebie i wygrał z Borowiakiem Czersk 35:22. Zmotywowani i naładowani gospodarze do przerwy prowadzili z gośćmi 25:11, w drugiej pilnowali wyniku. Trener Kamil Hanuszczak mógł sprawdzić wszystkich swoich graczy, a ci odpłacili się dobrą grą i pewnym zwycięstwem. Najwięcej w tym spotkaniu rzucali Artur Dymkowski (8 bramek), Łukasz Krakowiak (7 bramek) oraz Szymon Sobański (5 bramek).

Zwycięstwo pozytywnie wpłynęło na morale całego zespołu i dawało nadzieję na kolejne wygrane. Spotkanie z Iławą zapowiadało się bardzo emocjonująco, ponieważ przed meczem Wilki wyprzedzały Jezioraka w tabeli tylko o 2 punkty i miał szansę wyprzedzić gnieźnian.

Zespół z Pierwszej Stolicy wyruszył do Iławy mocno osłabiony. Duża część zawodników w tym tygodniu rozchorowała się i trener Hanuszczak nie mógł z nich skorzystać. Ostatecznie „dziesiątka” została zgłoszona do protokołu, w tym grający trener. Nie obniżyło to w żaden sposób determinacji Szczypiorniaka do tego aby wygrać z gospodarzami. Świadczy o tym świetny początek spotkania, w którym gnieźnianie rewelacyjnie grali z kontry i po 15 minutach prowadzili 8:2. Gospodarzy skutecznie demotywował Dariusz Zarzycki, który bronił często w beznadziejnych sytuacjach. Do przerwy gnieźnianie schodzili z 14 trafieniami na koncie, przy 6 trafieniach iławian.

Druga połowa to przede wszystkim kontrolowanie bezpiecznego wyniku. Widać oczywiście było zmęczenie w Szczypiorniaku, co próbował wykorzystać Jeziorak. Sygnał do ataku gospodarzy dał Marcin Zagrajek, jednak iławianie potrafili zmniejszyć swoje straty tylko do 5 bramek. Ostatecznie, po bramce Adama Kniaźia, Gniezno zwyciężyło z Iławą 24:18.

Szczypiorniak w tym meczu bardzo dobrze zagrał w obronie, pomagając Darkowi Zarzyckiemu. Dzięki temu wiele bramek padło po kontrze, na której brylowali skrzydłowi. Na szczególne wyróżnienie w tym elemencie gry zasługuje Michał Ostrowski, który trafiał 6 razy do bramki rywali. Drugi bardzo dobry mecz z rzędu zagrał Łukasz Krakowiak, który rzucił 8 bramek i został wybrany MVP tego spotkania. Po stronie Jezioraka najlepiej zagrali leworęczni zawodnicy: Marcin Zagrajek oraz Jakub Jarząb. Mocnym ogniwem był również skuteczny na kole Maciej Malinowski.

Gnieźnianie po tym spotkaniu umocnili się na 7 pozycji w tabeli, mając na swoim koncie 8 zwycięstw i 9 porażek. Kolejną okazją do zwiększenia swojego dorobku punktowego będzie mecz z KU AZS UKW Bydgoszcz w najbliższą sobotę 23 lutego 2019 roku. Rozpoczęcie spotkania o godzinie 13:30. Serdecznie zapraszamy do wspierania zespołu szczypiornistów z pierwszej Stolicy Polski.

KS Szczypiorniak Gniezno: Wolny, Zarzycki – Kapella (2), Ostrowski (6), Kędziora, Łuczak (1), Dymkowski (4), Kniaź (2), Krakowiak (8), Hanuszczak (1).

ITS Jeziorak Iława: Prorok, Dudek – Zagrajek (6), Malinowski (5), Jarząb (4), Giżyński (2), Kamiński (1), Buluk, Szymaniak, Baliński, Golon, Ziarnicki, Rogala, Minder.