Jesteś tutaj:Sport Rekord Gniezna w morsowaniu pobity!
niedziela, 16 grudnia 2018 13:03

Rekord Gniezna w morsowaniu pobity!

 
Rekord Gniezna w morsowaniu pobity! fot. Rafał Wichniewicz

Kilkudziesięciu więcej śmiałków niż to miało w ubiegłym roku miejsce - w niedzielne południe miłośnicy zimnej kąpieli wspólnie pobili nowy rekord Gniezna.

Aż 246 pływaków wskoczyło dziś do wody w ramach kolejnej inicjatywy Królewskich Morsów Gniezno. Po ubiegłorocznym rekordzie, wynoszącym 226 uczestników, jest to podniesienie poprzeczki na następne lata. 

Nie da się ukryć, że na wynik ten na pewno wpłynęła idealna dla morsów aura, jaka panowała od rana w naszym regionie. Po nocnych i porannych, niewielkich opadach śniegu, utrzymująca się niska temperatura tylko rozgrzewała serca uczestników wydarzenia, którzy zgromadzili się na plaży Łazienek. Sama woda w momencie wejścia do niej przez 246 pływaków, miała 2,4 stopnia powyżej zera.

Nad bezpieczeństwem uczestników bicia rekordu czuwali strażacy z gnieźnieńskiej jednostki. W trakcie akcji odbywała się także zbiórka pieniędzy na rzecz Dawida Górzyńskiego - udało się zebrać 2700 zł.

3 komentarzy

  • Link do komentarza prosport poniedziałek, 17 grudnia 2018 16:23 napisane przez prosport

    Morsy - jesteście niesamowici. Wspaniali. Brawo! Życzę zdrowia.

  • Link do komentarza wilk poniedziałek, 17 grudnia 2018 14:35 napisane przez wilk

    Bardzo pięknie Morsy ,należy się Wam szacunek !!!! A tak żartując,dzięki akcji prezesa spółdzielni z podwyżkami za podgrzanie wody,coraz więcej chyba......morsów będzie ........

  • Link do komentarza Kibic niedziela, 16 grudnia 2018 21:58 napisane przez Kibic

    Podziwiam was ludzie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane