Jesteś tutaj:Sport Pierwsza „Stolotka” za nami
niedziela, 16 grudnia 2018 10:24

Pierwsza „Stolotka” za nami

 
Pierwsza „Stolotka” za nami fot. Rafał Wichniewicz

W miniony piątek i sobotę w hali widowiskowo-sportowej odbywał się pierwszy tak duży turniej badmintona w Pierwszej Stolicy Polski, który poświęcony był 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Każdy, komu kiedykolwiek przyszło grać w „paletki” wie, że jest to rozrywka wymagająca zwinności i szybkości, choć większość traktuje to jako formę rekreacji. Ci zawodnicy, którzy decydują się na rywalizację na „poważne”, uczestniczą w różnych turniejach, organizowanych na terenie całego kraju. W minione pierwsze dwa dni takowy odbył się w Gnieźnie pn. „Stolotka”, który w ten sposób nawiązywał do obchodzonej rocznicy, ważnej dla naszego kraju.

Zawody odbywały się w nowej hali przy ul. Sportowej. W piątek na przygotowanych kortach zmierzyli się młodzi zawodnicy, a w sobotę rozpoczęły się rozgrywki seniorów w podziale na różne kategorie, w tym także w grze podwójnej. Całości towarzyszyło stoisko ze sprzętem sportowym oraz warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Wieczorem odbył się także mecz pomiędzy żużlowcami: Mirosławem Jabłońskim oraz Adrianem Gałą.

Ostatecznie, po całym dniu rozgrywek, w grze pojedynczej kobiet open najlepszą okazała się być Dorota Grzejdak, druga była Justyna Grzybek, a trzecia Sandra Szalaty. W grze pojedynczej mężczyzn open najlepszy był Jakub Janaszek, drugi Hubert Pawłowski, a trzeci Mateusz Kędziora. W grze pojedynczej mężczyzn 40+ najlepszym był Dawid Krawiec, drugi Adam Grzesiak, a trzeci Robert Wyszyński.

W grze podwójnej mężczyzn open najlepszym okazał się duet Paweł Bakun i Michał Szkudlarczyk, drugie miejsce zajął Jakub Janaszek i Mateusz Kędziora, a trzecie Piotr Kostecki i Marcel Pawłowski. W grze podwójnej mężczyzn 40+ najlepszym był zespół Leszka Borysa i Roberta Wyszyńskiego. Tuż za nimi ulokował się duet Pawła Januchowskiego i Zbigniewa Nawrockiego, a dalej Tomasza Ogulewicza i Andrzeja Przytulskiego.

Poza tym rozegrano jeszcze spotkania w kategorii „Radosny Amator”, w której miejsce pierwsze przypadło Marcinowi Bibikowi, drugie Grzegorzowi Pietrzakowi, a trzecie Pawłowi Gicowi. W grze mieszanej mixt open pierwsze miejsce zajął duet Pawła Bakuna i Marleny Szkudlarczyk, drugie Adama Grzesiaka i Justyny Grzybek, a trzecie Leszka Borysa i Doroty Grzejdak.

Wszyscy zwycięzcy mogli liczyć na pamiątkowe puchary oraz medale przygotowane przez organizatorów. Jak zapowiedzieli jeszcze na początku wydarzenia, wszystko wskazuje na to iż impreza doczeka się swojej kontynuacji, czego dowodem był liczny udział graczy i szybkie zapisy, które zamknęły się wkrótce po ich uruchomieniu. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane