niedziela, 09 grudnia 2018 10:37

Płock ponownie zdobyty. Gnieźnianki wciąż na podium

mn
Płock ponownie zdobyty. Gnieźnianki wciąż na podium źródło: MKS PR

W sobotę drużyna MKS-u PR URBIS Gniezno pokonała w wyjazdowym spotkaniu MMKS Jutrzenkę Płock 28:24. Dzięki temu triumfowi podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka pozostały na podium. Obecnie są trzecią siłą I ligi gr. A.

Wynik spotkania już w pierwszej minucie otworzyła Karolina Chojnacka. Po chwili rywalki odpowiedziały dwoma trafieniami, dzięki czemu wysforowały się na prowadzenie. Riposta gnieźnianek była zdecydowanie mocniejsza. Przyjezdne rzuciły aż dziesięć bramek z rzędu. W międzyczasie przeciwniczki nie wykorzystały dwóch rzutów karnych. Wspaniała seria MKS-u PR URBIS sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:11.

Wejście w mecz ekipa z pierwszej stolicy Polski miała zatem mocne. Płocczanki musiały szukać szans na odrabianie strat. Przed przerwą zdołały nieco zmniejszyć dystans do gnieźnieńskich piłkarek ręcznych. Po pierwszej połowie MKS PR URBIS prowadził z Jutrzenką 15:10.

Druga odsłona rozpoczęła się od wymiany ciosów i gry bramka za bramkę. W 40. minucie dwa trafienia z rzędu zdobyły przyjezdne - Marta Giszczyńska i Ewa Nowicka. Następnie znów nastał okres wyrównanej gry. Tak sytuacja wyglądała praktycznie do końca spotkania. W końcówce gospodynie zdołały jeszcze nieco zmniejszyć straty. Ostatecznie jednak Jutrzenka musiała uznać wyższość gnieźnianek, które zwyciężyły 28:24.

Był to przedostatni mecz I rundy 1. ligi gr. A. Kolejne ligowe spotkanie, ostatnie przed świętami, MKS PR URBIS Gniezno rozegra w niedzielę (16 grudnia). Wówczas we własnej hali zmierzy się o godzinie 17:00 z KS AP Poznań. Na 19 grudnia (środa) zaplanowano natomiast pojedynek w ramach 1/16 Pucharu Polski. W nim gnieźnianki podejmą MKS Piotrcovia. Początek tego starcia o godz. 19:00.

MMKS Jutrzenka Płock - MKS PR URBIS Gniezno 24:28 (10:15):

MMKS Jutrzenka Płock: Chodań, Ostrowska - Bezjak (1), Barcikowska (2), Dąbrowska (4), Muras, Warda (3), Stasiak (2), Wojciechowska (9), Łabińska, Maruszewska, Szczechowicz, Bałdyga (3).

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak - Nowicka (4), Niedzielska (2), Siwka (3), Sawicka (5), Giszczyńska (4), Ochocka, Chojnacka (4), Bigoszewska-Jackowiak, Rachela, Linkowska (4), Łęgowska (2).