poniedziałek, 29 października 2018 18:03

Wilki na fali! Czternastobramkowe zwycięstwo stało się faktem!

Nie było niespodzianki. „Czerwona latarnia” drugoligowych zmagań została rozbita przez gnieźnieńskie „Wilki”. W niedzielę KS Szczypiorniak Gniezno pokonał przed domową publicznością MKS MOSiR Kętrzyn 35:21 (20:7). Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Michał Ostrowski, autor pięciu bramek.

Dramaturgia tego pojedynku nie była zbyt wielka. Zgodnie z przewidywaniami, od początku spotkania lepszym zespołem byli gospodarze. Wynik zmagań w pierwszej minucie otworzył Maciej Bałdyga. Po chwili wyrównał Marcin Pałachowski, doprowadzając do jedynego w tym dniu remisu. Później już w pełni inicjatywa została przejęta przez podopiecznych Kamila Hanuszczaka.

Gnieźnianie stopniowo budowali przewagę, choć trzeba zauważyć, że na początku meczu mieli problem z wykorzystywaniem rzutów karnych. Najpierw pomylił się Artur Dymkowski, a następnie Łukasz Krakowiak. Tę niemoc przełamał w 15. minucie Maciej Bałdyga. Poza tym gra Wilków wyglądała zdecydowanie lepiej niż podczas ostatniego wyjazdowego spotkania w Gniewie. Co najważniejsze, zawodnicy Szczypiorniaka wystrzegali się błędów w ataku. Ich skuteczna postawa sprawiła, że do przerwy prowadzili 20:7.

Druga połowa również przebiegała po myśli miejscowych. Ekipa z Kętrzyna rzuciła co prawda więcej bramek niż w trakcie pierwszych 30 minut, ale nie zdołała zniwelować dużej straty sprzed przerwy. Po stronie przyjezdnych szczególnie wyróżniał się Dominik Pałasz, który aż dziesięciokrotnie wpisał się na listę strzelców. Po przeciwnej stronie barykady najwięcej bramek zdobyli Michał Ostrowski oraz Przemysław Gadecki. Ten pierwszy otrzymał nagrodę dla Gracza Meczu spotkania ufundowaną przez Bank Spółdzielczy w Gnieźnie.

Niedzielny pojedynek zakończył się zwycięstwem Szczypiorniaka 35:21. Dla gnieźnieńskich szczypiornistów jest to czwarty triumf w drugoligowych rozgrywkach, co ważne - czwarte zainkasowane trzy punkty z rzędu!

7. kolejka II ligi gr. 2: KS Szczypiorniak Gniezno – MKS MOSiR Kętrzyn 35:21 (20:7):

KS Szczypiorniak Gniezno: Wolny, Grubczak, Zarzycki – Sobański (4), Kapella (2), Bałdyga (3), Fijałkowski (3), Siudeja (1), Tyliński (4), M. Ostrowski (5), Kędziora, Łuczak (1), Dymkowski (3), Gadecki (5), Krakowiak (2), Stempuchowski (2).

MKS MOSiR Kętrzyn: Gryczka – Tymoszuk (1), Dziakiewicz (6), Niedziałkowski, Pałasz (10), Guźniczak, Kręciewski, Pietrasik, Wójcik, Mikłasz (3), Jasionek, Pałachowski (1).

Kolejne spotkanie nasze Wilki rozegrają na wyjeździe w odległym Wejherowie z tamtejszym Tytanem. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 3 listopada na godzinę 18:00. Działacze gnieźnieńskiego klubu starają się, aby mecz był transmitowany na żywo na facebook'owym fan page'u.