poniedziałek, 04 grudnia 2017 11:36

Husarz Gniezno na trzecim miejscu na turnieju w Środzie

W Środzie Wielkopolskiej 25 listopada 2017 roku odbył się Turniej Mikołajkowy w zapasach w stylu wolnym. W zmaganiach wzięło udział prawie 110 zapaśników z 7 zespołów.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Ceramik Krotoszyn, drugie miejsce wywalczyła Tęcza Środa Wielkopolska, a na trzeciej pozycji uplasował się Husarz Gniezno. Ponadto starowały ekipy z Grunwaldu Poznań, Grunwaldu Plewiska, UKS Kiekrz i Unii Swarzędz.

Gniezno reprezentowało 15 zawodników, którzy wywalczyli 13 medali. Złote krążki zdobyli Ignacy Szarzyński (kat. 27kg), Mateusz Dziadoszek (kat. 32 kg) i Mikołaj Budzyński (kat. 35 kg). Drugie miejsce wywalczyli - Jan Skupin, Alan Bogucki, Eryk Bogucki. Na trzecim stopniu podium stanęli Antoni Skupin, Matylda Dziadoszek, Patryk Remlein, Mateusz Kopaczewski, Konrad Sobkowiak, Hubert Sobkowiak, Kacper Pastwa. Jakub Grzelak i Jakub Budny uplasowali się na 5 pozycji.