środa, 20 września 2017 09:51

GTT Maciejka Diament Gniezno wicemistrzem Polski Grup Triathlonowych

Zwieńczeniem wyjątkowo długiego okresu startowego dla  zawodników Diamentu był wyjazd do Kościana, gdzie 17 września odbyła się trzecia impreza z cyklu Greatman Trilogy.

Triathloniści podczas startów indywidualnych na dystansach 1/8 i 1/4 IM zdobywali dodatkowo punkty do klasyfikacji Mistrzostw Polski Grup Triathlonowych. Miło nam, że w Kościanie do naszej drużyny dołączył nasz wychowanek Dariusz Kowalski, który zdecydowanie wygrał wyścig na dystansie 1/8IM. Drugie miejsce i srebrny medal przypadł niezawodnemu Łukaszowi Kobyłeckiemu. Dobry występ zaliczył Dariusz Kowalczyk, który pomimo kontuzji łydki nie odpuścił na trasie biegowej i ukończył zawody na wysokim 4 miejscu w kategorii M50.

Wśród naszych Pań 16-letnia Agata Zachwieja minęła metę, jako trzecia kobieta OPEN, natomiast Aleksandra Kowalczyk zdobyła I miejsce w kategorii M50. Na dłuższym dystansie ¼ IM (950 pływania/45 km jazdy na rowerze/10km biegu) do rywalizacji przystąpiła nasza najbardziej utytułowana juniorka Olga Masłowska (tegoroczna brązowa medalistka MPJ). Dla Olgi był to pierwszy start na tym dystansie,była również najmłodszą zawodniczką w stawce 214 triathlonistów na 1/4,dlatego tym bardziej cieszy 5 miejsce w K20 (7m. w OPEN).

Bardzo długo organizatorzy podsumowywali kategorie MPGT, a to uwagi na fakt,że przy prawie 7000 pkt różnica miedzy najlepszymi ekipami wyniosła zaledwie 14 pkt. Do klasyfikacji brano pod uwagę wyniki 8 najlepszych zawodników z drużyny podczas startów indywidualnych. Dzięki wysokim lokatom naszych zawodników GTT Maciejka  Diament Gniezno zdobył tytuł Wicemistrza Polski Grup Triathlonowych!

W przerwie między głównymi startami przeprowadzone zostały zawody duathlonowe dla młodszych zawodników, przyszłych triathlonistów. Tutaj z bardzo dobrej strony zaprezentowali się młodzi zawodnicy z Gniezna. Wśród  chłopców 13-15 lat po bardzo mocnym wyścigu 3 m. zajął Bartosz Majorczyk, tuż za nim zameldował się Jonasz Gleba, a na 7 miejscu był Franciszek Leśny. Kategoria 10-12 lat to 4 i 5 miejsce odpowiednio dla Macieja Tomczaka i Jakuba Budzyńskiego. Wśród dziewcząt tej samej kategorii medalowe 3 miejsce wywalczyła Anastazja Furtak. Nasza najmłodsza 8-letnia Weronika Tomczak w  bardzo licznej 47 osobowej grupie zameldowała się jako 16 dziewczynka.

Triathlonowy sezon startowy zakończony, ale już od poniedziałku 25 września zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat wraz z rodzicami na nabór do najmłodszej grupy pływackiej  w naszym klubie. Szczegółowe informacje w linku poniżej,bądź telefonicznie u trenerów: Piotr Śmigórski 504038188, Rafał Szymański 784074594.