poniedziałek, 12 czerwca 2017 10:10

Triathlon Lwa dla GTT Maciejka Diament Gniezno

mn

Po dobrej inauguracji sezonu w Ślesinie zawodnicy GTT Maciejka Diament zaliczyli kolejny bardzo dobry start,tym razem podczas Triathlonu Lwa w Lusowie.

a dystansie 1/8 IM na linii startu stanęło 232 zawodników, w tym piątka triathlonistów z Diamentu Gniezno.Wyścig kobiet zdominowały nasze zawodniczki zajmując trzy pierwsze  miejsca w kategorii OPEN ,a taki komentarz ukazał się na stronie organizatora - „...rywalizacja pań na tym dystansie wyglądała niesamowicie. Zwyciężyła Olga Masłowska, ale pierwsza trójka wbiegła na metę w ciągu zaledwie trzynastu sekund! Olga uzyskała czas 1:15:02. Drugą lokatę wywalczyła Agata Zachwieja (1:15:14), a trzecią – Izabela Bąkowska (1:15:15). Wszystkie zawodnicy reprezentują klub GTT Diament Gniezno.”  Na tym samym dystansie w kategorii K20 Magdalena Ratajczak była szósta, natomiast debiutujący na 1/8  16 letni Jeremi Herwath po bardzo dobrym pływaniu osłabł na ponad 5 km biegu i w rezultacie wyścig ukończył na 23 miejscu.

Na dłuższym dystansie ¼ Iron Man ,a więc 950m pływania,45km jazdy na rowerze oraz 10,5 km biegu bardzo dobrze zaprezentował się Eryk Szuba. W stawce 272 zawodników, jako czwarty wyszedł z wody, utrzymał pozycję na rowerze i ostatecznie zawody ukończył na wysokim 5 miejscu OPEN (4m w K20).

Przed rozpoczęciem rywalizacji triathlonistów przeprowadzone zostały wyścigi w młodszych  kategoriach wiekowych w aquathlonie . Na dystansie 100m pływania i 1km biegu wśród 12-13 latków zwyciężył Bartek Majorczyk,czwarty był Artur Kozłowski, a Maciej Tomczak szósty. Wśród dziewcząt K13 Agata Szymańska skończyła wyścig na szóstym, a Anastazja Furtak ósmym miejscu. W kategorii 11-latek  II miejsce wywalczyła Klaudia Tomaszewska.

Kolejna kategoria 14-15 lat to już 200m pływania i 2 km biegu, i tu bardzo dobrze zaprezentował się Jonasz Gleba zajmując II miejsce, natomiast Adam Bogdziewicz kończy na IV miejscu. Na tym samym dystansie wśród dziewcząt K15 Marcelina Szymańska zdobyła brązowy medal.