Jesteś tutaj:Reportaże Targowisko na miesiąc przed otwarciem
wtorek, 25 lutego 2014 12:59

Targowisko na miesiąc przed otwarciem

 

Na ponad miesiąc przed uruchomieniem Targowiska, postanowiliśmy przyjrzeć się, jak wygląda postęp prac na placu budowy. 

Najprawdopodobniej 1 kwietnia 2014 roku, zostanie oddane w użytkowanie mieszkańcom i handlującym, zrewitalizowane targowisko na Placu 21 Stycznia. 

Jak zapewnia dyrektor Zarządu Gospodarowania Lokalami - Mariola Landowska, nie ma w tej chwili obaw o możliwe opóźnienie w rozpoczęciu funkcjonowania obiektu. Jak zaznacza - przebieg prac idzie nadspodziewanie dobrze i dotychczasowe roboty, zostały wykonane w szybszym tempie niż planowano.

W tej chwili na targowisku trwają prace wykończeniowe. Trwa układanie kostki brukowej chodnika, od strony ulicy św. Wawrzyńca. Montowane są także kolejne latarnie uliczne. Zamontowano nowoczesne oświetlenie punktowe, niedaleko wjazdu na parking. Gotowe są już stelaże pod pnącza i duży napis "Targowisko", od strony ulicy Warszawskiej. W najbliższych dniach, rozpocznie się ozdabianie obiektu i jego otoczenia roślinnością. Skarpy otaczające parking obsypano kamieniem ozdobnym, trwa także montaż metalowych żaluzji w części parkingowej. 

W toaletach trwa montaż ostatnich sanitariatów. Gotowe są już prawie tzw. "kioski kwiatowe", w których pozostały do wykonania tylko drobne poprawki. Trwa montaż zabezpieczeń elektronicznych i monitoringu. Na poziomie parkingowym niedługo zostaną wymalowane pasy rozdzielające miejsca parkingowe. 

Na jednym fragmencie skweru przed Targowiskiem, od strony ulicy św. Wawrzyńca, trwają jeszcze ostatnie prace archeologiczne, wykonywane przez specjalistów z Poznania. Na wspomnianym fragmencie wykopalisk, wydobyto kilka dni temu kolejne fragmenty ceramiki. 

Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane