sobota, 20 kwietnia 2019 12:25

Groby Pańskie w gnieźnieńskich kościołach - fotogaleria

 
Groby Pańskie w gnieźnieńskich kościołach - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

Tradycyjnie w Wielki Piątek i Wielką Sobotę gnieźnianie odwiedzali Groby Pańskie, które zostały przygotowane w licznych świątyniach.

Grób Pański jest miejscem mającym symbolicznie przedstawiać miejsce spoczynku, w którym został pochowany Jezus Chrystus wkrótce po ukrzyżowaniu. Każda wspólnota parafialna przygotowuje takie miejsce na terenie świątyni, które później staje się miejscem modlitwy i skupienia - wystawiony przy tym jest Najświętszy Sakrament. Często też w innej części kościoła towarzyszy temu Ciemnica - opuszczone tabernakulum. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze wszystkich kościołów na terenie Gniezna.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane