Jesteś tutaj:Reportaże Inwestycje budowlane wiosną
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 09:12

Inwestycje budowlane wiosną

 

Na większości placów budowlanych na terenie Gniezna, dzięki stosunkowo łagodnej zimie, prace posuwały się cały czas do przodu. W efekcie w ostatnim czasie, jak spod ziemi, wyrosło kilka nowych budynków.

Najwięcej inwestycji spotkać można oczywiście wzdłuż ul. Orzeszkowej, przy której trwa budowa trzech kolejnych bloków oraz wykańczanie dwóch, pobudowanych na przełomie roku. Po północnej stronie drogi trwa wstawianie okien w pierwszym budynku, a obok niego rośnie kolejny - w sumie powstanie tu planowo 6 bloków. Prace posuwają się również przy sąsiadującą z tą nieruchomością budową kościoła parafialnego.

W ostatnich miesiącach dachem zwieńczono budowaną halę widowiskowo-sportową przy ul. Paczkowskiego (inwestycja miejska), a dwa tygodnie temu także czterokondygnacyjny budynek usługowo-mieszkalny u zbiegu ul. Krzywe Koło i Grzybowo. Podobne tempo prac, do tych na ul. Orzeszkowej, widać także przy budowie domów na terenie pomiędzy ul. Konopnickiej i Wrzesińskiej, gdzie powstały już konstrukcje dwóch pierwszych z pięciu planowanych bloków.

Postęp widoczny jest przy sali sportowej przy ul. Sobieskiego (inwestycja powiatowa), gdzie trwają prace wykończeniowe, głównie we wnętrzu obiektu. Uwagę zwraca także budowa obszernych hal magazynowych przy ul. Pomowskiej, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ruszyły także pierwsze prace przy elewacjach budynków - róg ul. Chrobrego i Sienkiewicza oraz termomodernizacja przy ul. Kilińskiego.

Czego nie zawarto w galerii - mniejsze postępy można zauważyć na terenie budowy dużego obiektu handlowo-usługowo-mieszkalnego pomiędzy ul. Roosevelta a Matejki. W przypadku szpitala, w najbliższych dniach rozstrzygnięty zostanie przetarg na jego wykonawcę. Trwa także rozbudowa kompleksu Regiment u zbiegu ul. Wrzesińskiej i Artyleryjskiej.

11 komentarzy

 • Link do komentarza avalon niedziela, 07 maja 2017 18:56 napisane przez avalon

  Takie małe pytanko, z ciekawości...
  Budowa bloku na Roosevelta (obok baraków zawodówki) jest już porzucona, tak samo jak pawilon handlowy za Winiarami na Gdańskiej i budynek dawnej drukarni na Mickiewicza?
  Ile lat można budować zwykły blok? 1 max 2 lata ale nie 4 czy 5. Te trzy budowy ciągną się już latami i nic się tam nie dzieje. Inwestorzy pewnie dawno zbankrutowali a porzucone budowy straszą i szpecą. Planowane są rozbiórki tych obiektów?

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 06 kwietnia 2017 08:24 napisane przez mieszkaniec

  Popieram "domek". Wolę kupić małą działkę za miastem, a więc niedrogą i zbudować domek, a w miarę posiadanych środków dobudowywać kolejne moduły, niż przepłacać badziewie ekspresowej deweloperki.

 • Link do komentarza domek czwartek, 06 kwietnia 2017 06:45 napisane przez domek

  Ignorancjo według ciebie który developer rozdaje mieszkania za darmo ? Bo ja widzę że są w cenach 4000-5000zl za m2. Na domy jednorodzinne też są kredyty. Dom 90m2 w cenie mieszkania w standardzie developerskim to ja mam zrobiony z dobrej cegły i wykończony pod klucz.

 • Link do komentarza Wesoły Kawaler środa, 05 kwietnia 2017 23:46 napisane przez Wesoły Kawaler

  Tak, tak, kupujcie u deweloperów za 300% wartości, a potem zapłaczcie za "wielką płytą komunizmu"..... kupować, brać kredyty i zdychać z głodu...

 • Link do komentarza Ignorancja środa, 05 kwietnia 2017 23:20 napisane przez Ignorancja

  To zależy od pieniędzy Kaziu ma pewnie kupę hajsu i go stać a zwykły Kowalski na kredycie zamawia to na co go stać z tego co pożyczył wiec się Kaziu nie udzielaj kto jak buduje bo jak masz kasę to masz wladze

 • Link do komentarza wspólnik wspólnoty wtorek, 04 kwietnia 2017 10:20 napisane przez wspólnik wspólnoty

  No tak, tania, ekspresowa budowa, szybkie pieniądze, interes zwinięty i szukaj po latach wiatru w polu. Mam takie mieszkanie i wiem, co piszę. Dramat i tragedia. Okna najtańsze, po kilku latach do wymiany, drzwi wejściowe do mieszkania chyba z tektury, lekko pchnięte rozwaliły się niczym karton itd. Mieszkanie w najgorszej jakości i wysokiej cenie. Wspólnota od lat zajmuje się usterkami.

 • Link do komentarza Kaziu wtorek, 04 kwietnia 2017 09:15 napisane przez Kaziu

  murarzu bo to jest tak że na dzień dobry wychodzi taniej. Budują z tanich materiałów i docieplają ale efekty tego tańszego będą po latach. Ja mam dom zbudowany z dobrego towaru z odpowiednią technologią i bez styropianu a mam tak samo ciepło jak sąsiad który ocieplał styropianem . U mnie nie ma problemu z wilgocią, wentylacją itd. na zewnątrz tynk mineralny z dobrego towaru. Sąsiad ma wilgoć , na tynku już jakieś plamy wychodzą itd......

 • Link do komentarza murarz wtorek, 04 kwietnia 2017 00:55 napisane przez murarz

  Jakoś nie potrafię zrozumieć tego styropianu na nowych budynkach. Mówi się, że styropianem dokonuje się ociepleń budynków dawnych, już takich starszych, gdy nie ma innej możliwości docieplenia. Ale nowe? One powinny mieć mury dostosowanej grubości do naszego klimatu bez żadnych styropianów!

 • Link do komentarza avalon poniedziałek, 03 kwietnia 2017 20:29 napisane przez avalon

  To będzie maleńki zakładzik krawiecki:

  http://www.amwin.pl/katalog/1/hala-produkcyjno-magazynowa-mh-polska,1349.html

 • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com poniedziałek, 03 kwietnia 2017 12:26 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

  Relaks, faktycznie jest tam ogrodzony teren, ale nie widać póki co większego postępu prac. Niemniej, nieruchomość ta znajduje się w dzielnicy przemysłowej, ale poza SSE. Pisaliśmy o tym w listopadzie 2016:

  http://gniezno24.com/gospodarka/item/8930-dzialka-przy-ul-cegielskiego-sprzedana-bedzie-inwestycja

 • Link do komentarza Relaks poniedziałek, 03 kwietnia 2017 12:16 napisane przez Relaks

  Ruszyla takze budowa nowego zakladubw specjalnej strefie ekonomicznej u zbiegu ulic Osiniec i Cegielskiego

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane